Повідомити новину

Поширити:

Напередодні Різдвяно-новорічних свят хочеться думати, говорити про все, що завгодно, окрім болячок. Однак, як не крути, від них нікуди не дінешся. Краще вберегтися. Отож, поговорімо про останні новини на фронті боротьби з коронавірусною інфекцією у нашому краї. Чого нам очікувати під ялинку – подарунок чи, борони Боже, локдаун?

Найперше, хочу зазначити, що епідеміологи тішать нас новинами, мовляв, ситуація стабілізується. Приміром, востаннє, коли ми розповідали про вірус, на Тернопільщині за добу виявляли понад 400 нових хворих, а за попередню добу їх було – лише 85.

«Кілька днів поспіль на Тернопільщині покращується ситуація щодо поширення коронавірусної інфекції, зменшується кількість хворих і навіть показники інтенсивності епідпроцесу йдуть донизу», – розповів епідеміолог Володимир Паничев.

Однак він додав, що це не привід розслаблятися і нехтувати власним здоров’ям чи навіть життям, адже ми досі перебуваємо в стані епідемії. Тому епідеміолог вкотре просить не нехтувати карантинними правилами, зокрема: дистанцією, засобами захисту, перебуванням в багатолюдних закритих приміщеннях тощо, адже смертність від вірусу досі немала.

«Звісно, попереду у нас чимало свят. Людям зовсім не хочеться думати про безпеку. Але не забуваймо, що вірус досі чатує на нас. Найбільше від нього страждають старші  люди і ті, що мають хронічні захворювання. Скажімо, за 13 грудня на Тернопільщині виявили менше ста нових випадків, але насторожує те, що цього дня від ускладнень, спричинених коронавірусною інфекцією, померли восьмеро людей, наймолодшій жертві ковіду було 55 років, найстаршій – 89. Днями COVID-19 забрав життя 37-річного чоловіка. Тобто у зоні ризику перебуває кожен, тому не варто нехтувати безпекою», – наголосив Паничев.

Також епідеміолог нагадав, що єдиною панацеєю від коронавірусу є вакцинація. Тож вкотре закликав краян щепитися, допомогти зробити цей крок літнім людям.

«На жаль, найменше провакцинованих людей на Тернопільщині – старшого віку, які безпосередньо перебувають у зоні ризику. Тож вкотре наголошую, що на Тернопільщині є можливість щоденно вакцинувати дев’ять тисяч і більше людей. На Тернопільщині кількість людей, котрі отримали дві вакцини, ще доволі низька – 29%. Тому, якщо ми хочемо вийти з епідемії, жити нормальним життям, мусимо подбати про себе і рідних».

До слова, міністр охорони здоров’я  Віктор Ляшко підписав наказ МОЗ  № 2770 від 13 грудня 2021 року щодо додаткової дози вакцини від COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) №18-10/2021-1

Відповідно до наказу, отримати додаткову дозу вакцини проти COVID-19, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися раніше, рекомендується: людям з ВІЛ-інфекцією, онкологією, після трансплантації органів, особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію, та особам із низкою інших імунодефіцитних станів.

“Ми рекомендуємо вводити додаткову дозу тим, хто має медичні показання для неї у зв’язку  з важкими захворюваннями, адже їхня імунна система могла не сформувати належний захист. Після введення додаткової дози, ці люди будуть більш захищені від коронавірусної хвороби”,  зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Будьте здорові!

Зоряна ДЕРКАЧ

 

 

Теги: ковід-19