Повідомити новину

Поширити:

Останніми тижнями кількість хворих на COVID-19 стрімко росте. Мало не щодня МОЗ повідомляє про нові антирекорди. У так званій “червоній” зоні сьогодні перебувають більше десятка адміністративних територій України. Та що там, Тернопільщина теж за крок до тотального карантину. Тож, 26 серпня Уряд прийняв категоричне рішення – адаптивний карантин продовжити ще на два місяці, тобто до 1 листопада.
“Ми маємо всі разом об’єднатися навколо простих правил: носити маску, дезінфікувати приміщення, дотримуватися соціальної дистанції. Не нехтувати тим, що може врятувати сотні, а то й тисячі життів. Адаптивний карантин дозволяє нам тримати баланс між карантинними обмеженнями і нормальним життям країни. Рівень захворюваності в останні тижні змушує нас діяти більш рішуче”, — заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він додав, що обмеження і зонування території України по кольорах будуть діяти, щонайменше, до 1 листопада.
“Пропонується посилити обмежувальні заходи у регіонах, де встановлений високий рівень епідемічної небезпеки, а саме — заборонити проведення дискотек, роботу розважальних заходів, нічних клубів, відділів громадського харчування з організацією дозвілля. Крім того, з Міністерством культури відпрацювали заборону проведення концертів, крім тих, які проводяться закладами культури і для яких концерти протягом останнього року є основним видом діяльності”, — сказав міністр охорони Максим Степанов.
Він додав, що органам місцевого самоврядування буде надано доступ до додатку “Дій вдома” для контролю осіб, які мають бути на самоізоляції та/або порушили правила карантину.
Також уряд закрив в’їзд в Україну з 29 серпня до 28 вересня для іноземців, крім тих, хто має дозволи на проживання в Україні, прямує з транзитною метою і має документи, щоб виїхати протягом двох діб, їде з навчальною метою, є дипломатами або членами їх сімей, визнані біженцями, є військовими Збройних сил України, членами спортивних команд, міжнародних і гуманітарних місій, відповідних екіпажів або є членами їх сімей, діячами культури, що прибувають за запрошенням, особами, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації, прибувають на лікування тощо.
На Тернопільщині ситуація щодо поширення коронавірусної інфекції залишається складною. Про це повідомила заступниця начальника управління охорони здоров’я області Лідія Чайковська. Рівень завантаженості лікарень області хворими на коронавірус становить 64%. Тільки у медзакладах Тернополя перебуває понад сто пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19.
«Загалом 385 осіб перебувають в лікарнях, 14 – під кисневою маскою, 85 – на кисневому концентраторі і одна особа під апаратом ШВЛ. Особи, які підключені до кисневого концентратора та ШВЛ, – у важкому стані. Майже в кожному районі нині відкриті медзаклади для прийому хворих з коронавірусною інфекцією. Зокрема, вже приймають у Збаразькій, Шумській лікарні. Готуються до відкриття інфекційні відділення у Підгаєцькому, Зборівському, Тернопільському районах. Міську лікарню швидкої допомоги перепрофільовують у госпіталь. Враховуючи, що у Тернопільській області немає обласної інфекційної лікарні, було прийнято рішення створити на базі фтизіопульмонологічного центру інфекційне відділення для лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Там відкрито 49 ліжок, і майже всі заповнені», – пояснила заступниця начальника управління охорони здоров’я області Лідія Чайковська.