Повідомити новину

Поширити:

Це встановлять інспектори Державної аудиторської служби України.
«Беркутівцям» наказували «Фас!» і платили додаткові кошти. Нині Генеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження стосовно колишнього заступника начальника департаменту громадської безпеки, якому оголосили підозру у наданні неправомірної вигоди працівникам правоохоронних органів, задіяних в охороні громадського порядку під час акцій протесту у Києві у грудні 2013-го – лютому 2014 року. Встановлено, що через старших офіцерів структурних підрозділів «Беркут» підлеглим роздавали подачки у вигляді премій і заохочень: рядовим «беркутівцям» по три тисячі гривень, а офіцерам – по п’ять тисяч. Лише за грудень 2013-го керівництво МВС роздало десять-дванадцять мільйонів гривень. Аналогічним чином здійснювалася видача грошових коштів у січні та лютому 2014 року.
Чи платили тернопільським «беркутівцям», скільки і з яких фондів? Це має з’ясувати перевірка з Державної аудиторської служби України. Днями дозвіл на це дав Печерський районний суд Києва. Отже, з 13 лютого упродовж двох тижнів перевірятимуть фінансову документацію ГУ НП в області за період з 01.01.2013 по 01.06.2014 року. Зокрема, правильність нарахування заробітної плати, матеріальної допомоги, премій, доплат, надбавок, гарантійних і компенсаційних виплат, інших обов’язкових нарахувань, у тому числі співробітникам спецпідрозділів «Беркут», які були відряджені до Києва.
Справа кровавих подій на Майдані досі належно не розслідувана. За словами адвоката родин Небесної сотні Павла Диканя, у розстрілах, що відбувались 20 лютого 2014 року, звинувачують 26 бійців “Беркута”. Стосовно п’яти з них уже триває суд в Україні. Натомість з приводу 21-го подано запит до Москви. Щодо 14-ти Росія відмовила в екстрадиції, щодо решти відповіді поки що немає.
 
Ольга КУШНЕРИК