Повідомити новину

Поширити:

В Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника Олега Яремка відбулася колегія, на якій розглянули підсумки технічного приймання лісових культур, роботу підприємств в осінньо-зимовий період 2016-2017 років і готовність до наступного періоду та про стан виконання завдання щодо пошуку деградованих та самозаліснених земель і виготовлення правовстановлюючих документів на прийняті землі та землі держлісфонду.
З першого питання доповіла головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів апарату Надія Козацька. На початку червня спеціалісти управління здійснили вибіркову перевірку 10 лісництв – Бучацького, Коропецького, Золотопотіцького, Дорогичівського (Бучацький лісгосп), Вишнівецького, Забарівського, Кременецького (Кременецький лісгосп), Скалатського, Микулинецького та Мшанецького (Тернопільський лісгосп). За результатами перевірки виявлено низку недоліків. Якщо в Бучацькому і Скалатському лісництвах вони були незначними, то в інших – суттєвими. Як зауважила доповідач, в загальному для нормальної роботи в лісництвах, де здійснювалася перевірка, було наглядно видно нестачу механізмів, тож відповідно догляди за лісовими культурами проводилися невчасно, відтак їх потрібно доукомплектувати відповідною технікою, аби робота не здійснювалася вручну.
Враховуючи це, начальник управління наголосив керівникам, аби на підприємствах було проведено повну інвентаризацію механізмів, якими здійснюється підготовка грунту під посадку лісів, догляди за лісокультурами раннього і старшого віку створення.
Крім того, Надія Козацька поінформувала про потребу в більшій кількості вирощеного посадкового матеріалу як лісових і чагарникових порід, так і декоративних, а також раціональнішому використанні парників та збільшенні кількості саджанців у шкільних відділеннях. У деяких лісництвах – Забарівське, Золотопотіцьке – не повністю виконано розпорядження за результатами минулорічної перевірки з виправлення недоліків.
Запрошені на колегію лісничі, у господарствах яких виявлено суттєві недоліки, запевнили, що більшість із них уже усунено. Разом із тим начальник управління зауважив, що в лісництвах, де ситуація бажає бути кращою, буде здійснено повторні перевірки та зроблено відповідні висновки.
Під час засідання колегії прозвучали цифри, що за перше півріччя план зі створення лісокультур виконано на 107 відсотків (створено 512,1 гектара із 478 запланованих). Лідерами зі створення лісокультур є Чортківське лісове господарство, яке виконало завдання на 119 відсотків (створено 143 га) і Бережанське лісомисливське господарство, яке виконало план на 106 відсотків (створено 95 га).
Нових лісів створено на площі 55 га. Найбільше у Кременецькому лісгоспі – 16,4 га, із них 15,2 – на прийнятих землях (10 га – Лановецький район, 5,2 – Шумський). Загалом же всі підприємства перевиконали завдання зі створення нових лісів.
Під природне поновлення залишено 43,5 гектарів. Породний склад залишених площ – бук лісовий, сосна звичайна, дуб звичайний, ясен звичайний, вільха чорна, явір.
Здійснено догляди за лісовими культурами на площі 3339,8 га або 115,6 відсотка до завдання.
У лісових розсадниках обсяги посівів залишилися на рівні 2016 року, хоча є потреба в збільшенні як площ посівів у розсадниках, так і асортименті лісових порід.
Зменшилася площа шкільних відділень порівняно з минулим роком, при збільшенні обсягу. Так, цьогоріч закладено 2,03 га шкіл (155,8 тис. штук), минулоріч – 2,78 га (132,3 тис. штук).
Особливу увагу, враховуючи теперішні кліматичні умови, потрібно приділити і вирощуванню посадкового матеріалу в закритій кореневій системі. Якщо раніше це стосувалося лише декоративних порід, то на часі – вирощування в контейнерах і лісових порід. Це дасть змогу здійснювати доповнення лісокультур протягом усього лісівничого циклу. Наразі успішно в цьому напрямку працюють чортківські лісівники, які на базі Скала-Подільського лісництва створили тепличний лісонасіннєвий комплекс, де всі лісові й декоративні породи закладають у контейнери. Як поінформувала доповідач, наступне розширене засідання колегії буде проведено на базі Чортківського лісгоспу, де присутні ознайомляться з напрацюваннями чортківських колег.
Наразі кількість посадкового матеріалу, закладеного в контейнери, становить 135,2 тисячі, з них лісових порід – 118,3 тисячі.
Підсумовуючи, Надія Козацька наголосила на мінімізації ручної роботи як при доглядах за лісовими культурами, так і під час роботи в шкільних відділеннях.
Про аналіз роботи підприємств протягом осінньо-зимового періоду 2016-2017 років та стан готовності до наступного періоду поінформував присутніх головний спеціаліст відділу лісових ресурсів та економіки Андрій Барабаш.
Так, всі підприємства перейшли на твердопаливні котли, що дало змогу зменшити кількість спожитого газу. Винятком є природний заповідник «Медобори», який використав протягом сезону 5,2 тис куб. м газу на опалення. На виробничі потреби та для опалення приміщень було використано 2175 кубометрів дров.
По всіх підприємствах зменшилася кількість використання дизпалива. Крім того, скоротилися витрати спожитої електроенергії по облуправлінні на 10,4 відсотка, порівняно з попереднім періодом.
Завершується ремонт у виробничих приміщеннях виробничого цеху в Тернопільському лісгоспі.
Т.в.о. першого заступника начальника Любомир Ничка наголосив на тому, що на кожній лісозаготівельній ділянці мають бути пересувні обігрівальні вагончики. Головні інженери лісгоспів доповіли, скільки переобладнано вагончиків, збудовано торік і поточного року та чи всі працівники забезпечені спецодягом для здійснення відповідних робіт.
У питанні «Різне» Юрій Лісовий поінформував про роботу підприємств щодо пошуку деградованих земель під нові ліси та самозаліснених земель, які планується приєднати до держлісфонду. Відтак всі лісогосподарські підприємства працюють над виготовленням правовстановлюючих документів як на землі держлісфонду, так і на прийняті землі під нові ліси.
Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ