gazpostach

Чи корисно молоді займатися спортом?2400010Одні вважають спорт самореалізацією, надійним фундаментом для досягнення високих цілей. Другі переконують, що він виснажує організм. Треті кажуть про позитивний вплив фізичної активності на здоров’я, а тому відвідують спортивні зали, басейни. То яку ж роль відіграє спорт у житті молодої людини? Про це ми вирішили запитати у лікаря-хірурга Державної установи «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Тернопільській області» Олега Проця.

– Спортом займатися корисно, це, передусім, необхідно для підтримання загальної фізичної форми. Спорт зміцнює організм за умови, якщо не вживати усілякі допінги, стимулятори і т. п. Молоді, на мою думку, спортом потрібно займатися і для задоволення – відвідувати басейни, спортзали, кататися на велосипедах чи прогулюватися доріжками парку. Це набагато корисніше, ніж сидіти вдома перед телевізором або в кафе.

– Чи часто до вас як до лікаря звертаються люди з  проблемами зі здоровям саме через відсутність спорту у їхньому житті?  

– Я б не казав, що відсутність спорту якось впливає на здоров’я. Достатньо вести здоровий спосіб життя. Щодо іншої частини запитання, то до хірурга не звертаються з такими проблемами.

– Який вид спорту, на вашу думку, є оптимальним для молоді?

– Будь-який вид спорту є корисним, якщо займатися не надмірно. Стосовно молоді, найоптимальніше – це їзда на велосипеді, відвідування басейнів, тренажерних залів тощо.

А що про вплив спорту на здоров’я думає молодь? Про це і запитаємо у молодих людей:

Артем Трач:

– Я займаюся легкою атлетикою. Чому обрав саме цей вид спорту? Якось познайомився з тренером, який і запросив мене в секцію. Я цілком задоволений, у мене з’явилося багато друзів. Спорт додав мені витривалості, впевненості, сформував характер.

Олександр Доля:

– Боксом займаюся вже 6 років. Спочатку хотілося похизуватися, адже всі мої ровесники на той час ходили на футбол чи баскетбол. А бокс дав мені витримку, впевненість у собі й своїх силах, друзів, з якими я розділив і радість перемог, і гіркоту поразок. Та й ще багато чого.

Ірина Гайдук:

– Настільний теніс – дуже цікавий вид спорту, який вимагає швидкої реакції, хорошої координації рухів, сконцентрованості. Гра захоплює мене повністю! А ще мені подобається, що цей вид спорту не дуже травматичний.
Святослав Голінчак:

– У дитинстві в мене були проблеми з легенями. Розвинути їх, позбутися захворювання мені допоміг велоспорт. Обрав його, бо полюбляю швидкість. А ще цей вид спорту навчив мене витривалості, стійкості: упав – вставай і крути педалі.

Підготувала Марія НЕДІЛЕНКО,

студентка ТНПУ ім. В.Гнатюка

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*