27.11.2022 00:28

Повідомити про новину

Поширити:

1373458380_bogdanПитання забезпечення пільгового проїзду у громадському транспорті Чорткова для найвразливіших верств населення міста – одне з найважливіших у роботі міського голови Володимира Шматька. З таким проханням до нього неодноразово зверталися місцеві жителі. 
На жаль, у міському бюджеті немає необхідних фінансових ресурсів для забезпечення реалізації права всіх пільгових категорій громадян, а це 7,5 тисяч чоловік, на проїзд у громадському транспорті. Це не під силу не тільки Чорткову, але й іншим містам.
Для передбачення в Держбюджеті України на 2016 рік субвенції на компенсацію за пільговий проїзд депутати Чортківської міськради звертались до Президента України, до Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра. Проте ухвалені парламентом зміни до Держбюджету, що стосувалися цього питання, були заветовані Главою держави.
Враховуючи ситуацію, що склалася, та розуміючи, наскільки складно у час нинішньої економічної кризи виживати на мізерну пенсію непрацюючим пенсіонерам, Володимир Шматько запропонував розширити категорію осіб, які, відповідно до Положення, затвердженого рішенням виконкому, мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті за рахунок міського бюджету.
Таким чином, у маршрутах загального користування за проїзд не платитимуть: інваліди І, ІІ та ІІІ груп, учасники бойових дій, потерпілі та ліквідатори аварії на ЧАЕС І та ІІ категорій, інваліди загального захворювання І та ІІ груп, діти, інвалідність яких пов’язана із наслідками чорнобильської катастрофи, реабілітовані особи та непрацюючі пенсіонери віком від 65 років. Усі вони, а це близько 4 тисячі осіб, зможуть скористатися правом отримання 8 безкоштовних купонів на місяць для проїзду по маршрутах загального користування, що здійснює Чортківське ТОВ АТП 16-142. Невикористані купони діятимуть в наступні місяці протягом року.
Вже з 1 травня поточного року мешканці Чорткова мають можливість користуватися пільговим проїздом у громадському  транспорті, наданим міською владою.
– Безумовно, це значне навантаження на бюджет, оскільки річні витрати реалізації такого рішення виконкому складатимуть близько 650 тис. грн. Їх можна було б спрямувати на капітальний ремонт доріг. Проте головним для мене як міського голови і депутатського корпусу є підтримка у цій складній ситуації тих людей, які опинилися на межі виживання, – зауважив Володимир Шматько.
Нині продовжується дія попередньої домовленості міського голови із автопідприємством щодо забезпечення можливості безкоштовного проїзду для учасників АТО та надання у транспорті 2 пільгових місць для дітей із багатодітних сімей.
Любов ПРОКОП
м. Чортків

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.