gazpostach

«Червона рута»: від Верховини – до Донецька 335У Верховині Івано-Франківської області відкрито фотовиставку, приурочену 45-й річниці зйомок фільму «Червона рута», в якому були задіяні на той час молоді виконавці – Василь Зінкевич, Софія Ротару, Назарій Яремчук, Раїса Кольца, Марійка Ісак та інші. А також ансамблі «Смерічка», «Росинка», «Карпати», «Евріка».

Автор світлин – журналіст із міста Копичинці Тернопільської області Роман Островський. Свій творчий доробок Роман Карлович також приурочив 65-й річниці від дня народження народного артиста України Назарія Яремчука та 50-й річниці заснування славного на весь колишній Радянський Союз вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» з Вижниці Чернівецької області.

Експозиція виставки у Верховині триватиме до 1 травня, а потім її побачать в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Чернівцях, Коломиї, Косові, Вижниці, Яремчі та багатьох інших містах, завершиться вона на Донеччині. Чому саме на сході України? А пригадайте, хто пам’ятає, весь сюжет фільму «Червона рута» побудований на тому, що молодий шахтар Борис (в ролі – Василь Зінкевич) їде у Карпати і закохується в гуцулку Оксану (в ролі – Софія Ротару), а свої почуття вони висловлюють у піснях.

Цікаво, що на початку фільму поїзд їде із трафаретом «Донецьк-Верховина», а тепер, через 45 років, повертається у світлинах.

Ілона РОМАНКО

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*