Повідомити новину

Поширити:

Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів, як змінилось ставлення до Другої світової за час, що на Донбасі триває війна, яку частіше називають антитерористичною операцією.

093В’ятрович зауважив, що цього річ Україна вдруге на загально-державному рівні відзначає 8 травня як День пам’яті та примирення і, за його словами, ця традиція прижилась.
“Наше завдання — поступово переносити святкування з 9 травня на 8 — так само, як відзначають у всій Європі. Хоча ми і святкуємо і 9 травня як День перемоги над нацизмом. Тому на 9 травня буде традиційне покладання квітів до могили невідомого солдата і парад військових оркестрів. Ми відмовилися від військових парадів і помпезного вшанування, як це відбувається в Росії. В центрі уваги українських почестей — людина, а не “народні маси” і “вожді”, — розповів Володимир В’ятрович в інтерв’ю виданню “Апостроф“.
Голова Українського інституту національної пам’яті також пояснив, як сучасна російська пропаганда допомогла розвінчати радянські міфи про війну.

Дуже багато людей зрозуміли, скільки брехні про війну їм розповідала радянська пропаганда. Тепер ми розуміємо, що будь-яка війна — це, насамперед, велика трагедія, а не якийсь веселий тріумфальний похід на Берлін, як це подавалося, — наголосив В’ятрович.

За його словами, дуже багато людей, які стали учасниками і свідками нинішньої війни, готові тепер зовсім по-іншому подивитися на Другу світову.
“Сьогодні відбулося певне переосмислення, і саме тому українці досить легко і масово відмовилися від такого радянського символу, як георгіївська стрічка. Крім того, українці сприйняли нову дату — 8 травня — День пам’яті та примирення, а червоний мак — як європейський і український символ пам’яті про загиблих”, — зауважив Володимир В’ятрович.