Повідомити новину

Поширити:

Zemanta Related Posts ThumbnailКажуть, добрі сусіди — то знахідка, бо стають ріднішими за близьких родичів. Ну, а як не пощастило, то начувайся: ані доброго слова, ані спокою. В останньому переконалася Лариса Пасічник з міста Кременець. Завдяки сусіду з нижнього поверху її квартира може рухнути у будь-який момент.
«Я живу у двоповерховому будинку. Цьогоріч сусід затіяв ремонт і вирішив добудувати веранду. Через такі «оновлення» в мене тепер не зачиняються двері у ванну кімнату, стіною пішли тріщини та осів дах. А найгірше, що тріснула стіна у підвалі, на якій тримається наш будинок. Тобто тепер його можна вважати аварійним.
Звісно, спочатку я намагалася домовитися з сусідом, проте він заявив, що не збирається під мене підлаштовуватися і тим більше відшкодовувати збитки за завдану шкоду. Довелося звертатися до суду, але й тут не так все просто», – розповіла Лариса Дмитрівна.
Перш ніж подавати позов, жінка вирішила звернутися до міської ради, аби там створили комісію й оцінили пошкодження, завдані через ремонтні роботи сусіда. Комісію створили, її члени двічі навідувалися до помешкання пані Лариси, проте ніяк не могли скласти акт перевірки.
«На підставі акта я могла б звернутися до суду. Проте комісія міської ради майже два місяці не могла його оформити. Цікаво, що члени комісії двічі до мене навідувалися, на словах підтверджували факт пошкодження стіни, але далі розмов діло до доходило».
Врешті жінка вирішила звернутися до журналістів. Про це повідомила і членів комісії. Вже після нашого дзвінка заступник міського голови Кременця власноруч приніс пані Ларисі акт.
«Акт я отримала, але мені здається, що він не має ніякої юридичної сили. Звісно, комісія підтвердила, що пошкодження є, але наприкінці вказала, що мені потрібно звернутися до незалежного експерта, який повинен оцінити завданні збитки. Не розумію, для чого тоді створювали комісію міської ради, якщо її рішення ніщо порівняно з рішенням експерта».
Заступник міського голови Кременця Ярослав Риндич каже, що зі свого боку вони зробили все можливе і навіть звернулися в управління містобудування та архітектури.
«Акт, який надала комісія міської ради, – дійсний. Але все ж повну оцінку повинен надати експерт у цій галузі. Також ми звернулися в обласне управління архітектури. Адже їхня комісія навіть без рішення суму має право оформлювати припис на відшкодування збитків. Наразі в останній інстанції  розглядають наше звернення, адже структура працює на всю область, тому не може моментально реагувати на всі звернення», – зауважив Ярослав Васильович.
Поки чиновники не квапляться розібратися у ситуації, пані Лариса боїться, що завтра може не проснутися у власній квартирі. Адже завдяки сусідові вже потрапляла до реанімації.
«Я переїхала до цього будинку у 2000 році і тоді мало не загинула через батька того ж сусіда. Він поставив собі пічку, а комин вивів у трубу, яка проходить через мою ванну. На ранок я потрапила до реанімації, бо мало не вчаділа.
В мене ніхто не попросив вибачення та не запропонував відшкодувати кошти на лікування. Тепер сусід знову привіз дрова. Каже, що хоче поставити котел. Проте у багатоповерховому будинку заборонено ставили котли. Тому, окрім того, що з дня на день на голову може впасти стеля, я ще й боюся, що з початком зими будинок може спалахнути», – розпачливо мовила пані Лариса.
Наталя ЛУКІВ