Чемпіон України «Дніпро» в одному з найцікавіших матчів 14 ігрового тижня регулярного чемпіонату Суперліги Паріматч приймав дебютанта – баскетбольний клуб «Тернопіль».
Команди провели результативну першу половину, протягом якої лідерство намагалися утримувати гості. Відмінну гру демонстрував американський тандем Ейверіла Югба та Едріана Боуі, а в другій чверті ефективно загравали у трисекудній зоні Андрія Агафонова та Андрія Кальниченка.
А тому головною проблемою для господарів став захист проти традиційно швидкого нападу «Тернополя». Однак ширша ротація та вдало зіграний відрізок наприкінці другої чверті дозволили чемпіону України позбутись 9-очкової різниці та скоротити відставання до мінімуму — 45:46.
У третій чверті Тернопіль продовжував утримувати лідерство та відбиватися від атак «Дніпра». Але вирішальною стала саме заключна 10-хвилинка, в якій господарі матчу здійснили солідний ривок. А тернополяни не втримали той темп гри, який самі запропонували супернику. Команда Дмитра Забірченка, яка грала більш короткою ротацією, почала частіше помилятися в нападі та зменшила оберти в захисті.
Як результат, «Дніпро» вистояв, відбився, вдруге в сезоні переміг тернополян та завдав гостям першої поразки після новорічної паузи — 94:90.
Виснажені протистояннім із «Дніпром», але злі на себе ж за те, що втратили виграш, жовто-зелені зустрілися з «Харківськими Соколами». І з початку зустрічі почали задавали тон гри. Як результат, «Тернопіль» виграв дві стартові чверті з загальною перевагою в 9 очок. За цей час гості більше ніж удвічі перевершили господарів у реалізації триочкових та суттєво випереджали за їх підбираннями.
Більшу частину третьої чверті «соколи» на рівних боролися з суперником, та все ж гості перед вирішальною 10-хвилинкою ще на 3 бали збільшив розрив. У заключній частині поєдинку господарі були вже помітно виснаженими. А тернополяни не збавляли обертів, тож за підсумком поєдинку перетнули межу в сотню набраних очок – 81:103. Відтак «Харківські Соколи» зазнали першої поразки на чолі з литовським фахівцем Ренатасом Куріліонокасом. Для «Тернополя» ж перемога стала 13-ю в сезоні. Найрезультативнішим став Омар Калхун – 29 очок.
Коментуючи харківський матч, головний тренер жовто-зелених Дмитро Забірченко зізнався:
– Ми розуміли, що у Харкова обмежена ротація і вони будуть багато стояти в зонах, готувалися до цього, але… Гравці повинні не лише слухати, але й чути, що каже тренер. Поки що основна проблема в команді – почути те, чого вимагає тренер. Хотілося б і кращого виконання домашніх заготовок. У нас багато чого не вийшло із задуманого. Виграли просто за рахунок відсотка влучання.
До речі, наступний матч 10 лютого суперники знову гратимуть між собою, але вже у Києві. Нагадаємо, Суперліга проведе третє коло чемпіонату України з баскетболу у форматі баблів. Перший із них відбудеться якраз у столиці. Як готуватиметься до такого формату змагань «Тернопіль»?
– Найважче підготуватися до першого, бо сьогодні – 5 лютого, а 10-го у нас вже перша гра, – прокоментував Дмитро Забірченко. – З тих чотирьох днів ми два будемо в дорозі. От зараз 15 годин будемо їхати з Харкова у Тернопіль і спробуйте після цього налаштувати хлопців на тренування… Нереально. Єдине добро, що наступний поєдинок знову граємо з уже знайомим Харковом…