gazpostach

Бюджет Великодедеркальської громади у 2017 році становить майже 20 млн. грн.Великодедеркальська сільська об’єднана територіальна громада, що на Шумщині, у 2017 році одна з перших ухвалила бюджет, загальний обсяг якого становить майже 20 мільйонів гривень. До громади належить 7 населених пунктів, чисельність – 3 тисячі 800 осіб, площа – 77 кв. кілометрів.

Іван Данилюк головує у Великих Дедеркалах уже 20 років. Торік, 18 грудня, на місцевих виборах в ОТГ Тернопільщини Іван Федорович здобув чималу підтримку уже в семи селах. За нього проголосувало 79% виборців. Відтак, він отримав найбільшу кількість голосів серед кандидатів, яких висунув «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Каже, що ухвалення бюджету громади було одним із найважчих за всю його кар’єру. На які напрямки спрямовані кошти – в інтерв’ю із головою Великодедеркальської сільської ОТГ Іваном Данилюком.

7 мільйонів гривень власних доходів

  • 20 мільйонів – сума немала, а яка частка власних доходів новоствореної громади?

– Власні доходи громади становлять близько 7 мільйонів гривень. Можливо, буде і перевиконання, бо плануємо збільшити кількість робочих місць, де є кілька інвестиційних проектів. Загальний бюджет нашої громади, разом з субвенцією та дотацією, – це 19 мільйонів 850 тисяч гривень. Це вже перспектива на майбутнє і великі можливості для реалізації планів. Наразі ми отримали більше 200 тисяч медичної субвенції, більше 522 500 грн. освітньої і 188 900 грн. додаткової дотації.

  • Які першочергові завдання має вирішити ваша об’єднана територіальна громада?

– У зв’язку з посушливим літом постало питання щодо забезпечення людей централізованою системою водопостачання. Зокрема, до нашої громади належить с. Радошівка, де упродовж 15 років не діє водогін. Тому одним із першочергових завдань визначили вироблення проектно-технічної документації щодо будівництва водогону. Але на розширення матеріально-технічної бази комунального господарства у нас не вистачає вже грошей. А хочемо ще впорядкувати систему збирання сміття по всіх селах, налагодити каналізаційні мережі. Тому сподіваємося на додаткові дотації від Фонду регіонального розвитку.

Ремонт доріг і відновлення автобусного сполучення між селами ОТГ

– Жителі сіл скаржаться, що погані дороги і не належне транспортне сполучення є причиною того, що люди виїжджають із цих населених пунктів, а також наголошують, що це серйозна перешкода розвитку зеленого туризму. Яка у вас ситуація?

– Ремонт доріг – це найбільш болюче питання. Дедеркали – це адмінцентр, і він розташований в центрі на шляху автомобільного сполучення Тернопіль – Шумськ, Тернопіль – Дедеркали, траса іде на Львів, Шепетівку і Кременець, Хмельницький і Кам’янець-Подільський. Торік майже 50 тисяч гривень було спрямовано на ремонт цієї центральної частини дороги за рахунок співфінансування з обласним управлінням автомобільних доріг. Найбільш проблемним питанням є під’їзні дороги до наших населених пунктів і зв’язок з адмінцентром. Ще до 4 грудня подали на конкурс проектно-технічну документацію щодо проведення ремонту дороги Садки – Дедеркали вартістю 4 мільйони 200 тисяч гривень. Також ми ще маємо близько 400 тонн будівельних матеріалів для проведення першочергових ремонтних робіт. Думаю, як тільки настане тепліша погода, будемо проводити ремонт проблемних ділянок. Звісно, ми також хочемо поліпшити автобусне сполучення між нашими населеними пунктами, і цього вимагають жителі. Сьогодні вкрай необхідно відкрити сполучення громадського транспорту між Садками й Великими Дедеркалами. Спільно з районною державною адміністрацією нині працюємо у цьому напрямку.

6 проектів, спрямованих на поліпшення закладів освіти та соціальної сфери

– Важливою є робота й утримання соціальних закладів. Як вирішуватиме ці завдання новостворена громада?

– У нас виготовлено кілька проектів щодо шкільної і дошкільної освіти. Це проект щодо реконструкції паливної системи у Великодедеркальській школі І-ІІІ ступенів. Плануємо також перекрити дах у Мізюринській школі. Хочемо добудувати частину дитячого садочка у Великих Дедеркалах. Сподіваємося, що виготовлений проект на будівництво стадіону зі штучним покриттям при Великодедеркальській ЗОШ буде втілений в життя. Також на завершенні роботи з реконструкції геріатричного будинку, на які передбачено 3 мільйони 55 тисяч гривень. У 2015 році було проведено робіт на 4 мільйони 200 тисяч. Нам вдалося закупити 30 багатофункціональних ліжок, постільну білизну і меблі. Нині роботи на 90 відсотків виконані. Залишилось провести благоустрій території і налагодити роботу очисних споруд. Це дасть можливість запустити в дію не лише будівлі геріатричного відділення, а й приєднати до каналізаційних мереж інші житлові будинки й адміністративні споруди.