Повідомити новину

Поширити:

260017Того недільного дня у Будинку культури села Буцнів Тернопільського району відзначали  День матері. Їм, коханим, нашим найдорожчим, учні місцевої школи, з ініціативи вчителів Ірени Богданівни Кріси, Марії Ігорівни Брикайло, підготували  концерт-вітання.
Українські народні й сучасні пісні лунали з уст солістів Тетяни Кобель, Вікторії Іваніцької, Ірини Кирилейзи. Запальними танцями, сучасними ритмами порадував присутніх танцювальний гурток одинадцятикласників. Зі святом прекрасну половину привітала сільський голова Буцнева Марія Мац. Але головною «родзинкою» була театральна постановка комедії «Фараони» Олексія Коломійця.
Автор ідеї і режисер-постановник, директор місцевого Будинку культури Михайло Юречко пригадує, як у сімдесятих роках на театральній сцені України ставили дотепні, веселі й повчальні «Фараони». Тоді, мабуть, не було такої людини, яка не чула б про цей комедійний твір.
Він і сьогодні викликає позитивні емоції у глядачів. Місце дії – звичайне українське село, в якому  живуть такі ж звичайні люди. Через образи та дії його колорит майстерно відтворили Роман Коломієць (Таран), Михайло Юречко (бухгалтер Аристарх), Богдан Стасишин (Оверко), Андрій Щурко (Корній), Оксана Бандак (Ганна), Ірена Кріса (Одарка), Оля Зіньків (Олена Устимівна), Роман Коляса (Онисько). Їх неформальні норми життя вже вироблені з часом. Грицько (Назарій Гальчак), Катерина (Наталія Галайко) належать до молодого пагіння українського села, в них багато романтизму й оптимізму.
Буцнівські самодіяльні театрали – уже відомий драматичний колектив у районі. Зорганізований чотири роки тому, він з успіхом виступав у клубах сіл Острів, Забойки, Серединки, Велика Лучка. «Фараони» Олексія Коломійця – четверта робота у їхньому репертуарі. Раніше вони ставили «Мати-наймичку» за творами Тараса Шевченка, «Украдене щастя» Івана Франка, «Титарівна» Марка Кропивницького.
Уже найближчим часом самодіяльні артисти з Буцнева з виставою «Фараони» планують завітати у сусідні села.
Ярослав БАЧИНСЬКИЙ
Фото автора