Повідомити новину

Поширити:

В останні місяць-півтора пандемія набула небачених досі в Україні драматичних обертів: почастішали смерті і важкі перебіги захворювання. COVID-19 косить не лише старших людей, а й молодих і дужих.
Учора міністр охорони здоров’я Степанов назвав кілька причин погіршення ситуації з пандемією в Україні. Одна з них – більша агресивність нового, британського штаму, який є втричі заразнішим.
«Ми вже увійшли в третю хвилю пандемії коронавірусу, на всій території нашої країни виявлено новий – британський штам вірусу. Він вражає молодих людей, більш контагіозний, тобто швидше передається та спричиняє тяжкий перебіг хвороби. З цим найперше і пов’язана висока кількість госпіталізацій, яка значно зросла під час третьої хвилі», – розповів Степанов.
Міністр також додав, що для штаму характерна важка клінічна картина, а безсимптомний перебіг хвороби практично не фіксують. До лікарень потрапляють не лише люди поважного віку, а й 30-40-річні. Крім органів дихання, вірус почав вражати слизові, нирки, печінку та навіть центральну нервову систему. А дві третини людей, які перехворіли, потребують додаткової реабілітації від постковідного синдрому впродовж 3–6 місяців.
«Зафіксовані непоодинокі випадки, коли хворі на британський штам помирали від фізичної відсутності потреби дихати, хоча були водночас в абсолютній свідомості. Ці дані ми отримуємо і від наших західних колег, з якими підтримуємо постійний зв’язок, щоб надавати кваліфікованішу допомогу», – наголосив Степанов.
Ускладнює ситуацію і зневажливе ставлення деяких громадян до необхідності дотримуватися певних правил, встановлених МОЗ.
«Я розумію, як ми всі втомилися від карантинних обмежень. Розумію, як набридло користуватися засобами захисту. І я, і моя родина живемо в таких умовах, але це єдина можливість вберегтися від хвороби, яка забирає життя. Зараз, як ніколи, потрібна згуртованість всіх українців, щоб ми перемогли недугу й позбулися ковіду. Так, в Україну прийшов новий штам, така реальність. Зі свого боку ми збільшуємо кількість ліжок, даємо ліки, але інколи лікарі стають безсилі в боротьбі з коронавірусом. Тому головний спосіб вберегти себе – дотримуватися встановлених у країні правил», – наголосив міністр.
Між тим майже уся країна – у «червоній» та «помаранчевій» зонах. Станом на 23 березня у «червоній» зоні – Київ, Львівська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Одеська, Сумська та Чернівецька області.
У «помаранчевій» – Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.
У «жовтій» зоні карантину залишилась лише Херсонська область.
Тернопільщина балансує на межі «червоної» зони – упродовж останнього тижня лише одні антирекорди: за смертністю, новими випадками захворювання, кількістю госпіталізованих.  39 громад області мають всі ознаки червоного рівня епіднебезпеки. Про це повідомив голова обласної державної адміністрації Володимир Труш під час позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при обласній державній адміністрації.
«З кожним днем ситуація погіршується. Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови, тому тепер органи місцевого самоврядування мають більше повноважень щодо посилення обмежувальних заходів на своїх адмінтериторіях», – зазначив Володимир Труш.
«Станом на 23 березня в Тернопільській області зафіксовано 436 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 11 – летальних. Зараз у зоні ризику – працездатні особи віком від 30 до 55 років, без супутніх захворювань. Все це свідчить про погіршення епідеміологічної ситуації в області», – наголосила в.о. директора ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» Оксана Чайчук.
Сьогодні 377-й день карантину. Час спливає, а нічого доброго не передбачається, радше навпаки. Вакцинація просувається кволо, тому, якщо взяти до уваги твердження фахівців про настання колективного імунітету лише після вакцинації 70 відсотків населення, принаймні цього року нам «не світить» безпечне довкілля.
У Тернополі за останню добу 167 нових випадків COVID-19, 50 людей у місті одужали. У лікарнях обласного центру  – 284 хворих на COVID-19. У Тернопільській дитячій лікарні – 30 хворих (23 дітей, 7 дорослих), 14 пацієнтів з підозрою. Така кількість неповнолітніх пацієнтів – ще одне підтвердження загрози британського штаму.
Ольга КУШНЕРИК