Повідомити новину

Поширити:

Важливо.
Міський голова Тернополя Сергій Надал провів з тернопільськими медиками оперативну нараду щодо протидії захворюваності коронавірусом у Тернополі. Під час наради медики прозвітували про готовність до боротьби з пандемією та окреслили проблеми.
Проблема 1. Область блокує державне фінансування міської медицини
Як держава фінансує тернопільську медицину яскраво видно на прикладі лікарні швидкої допомоги. Бригади швидкої допомоги, які є на передовій боротьби з ковідом, не отримують доплат з державного бюджету, лише премії з міського бюджету. Хоча Тернопільська обласна адміністрація вже прозвітувала, що отримала з державного бюджету гроші на доплати медикам.
Реальність на прикладі лікарні швидкої допомоги.
Наразі в 1 лікарні працює 5 медичних команд, які працюють з хворими на коронавірус. Міністерство підтвердило контракти на роботу з хворими на COVID-19 для ще 5 медичних команд. Але ні перші 5 медичних бригад, ні другі 5 бригад не отримали виплати з боку держави. Лише премії з міського бюджету.
Нагадаємо, ще 1 вересня начальник управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Богайчук прозвітував, що завдяки державі Тернопільщина отримали більше 35 мільйонів гривень на боротьбу з коронавірусом. І навіть 15 млн з цієї суми пішли медикам Тернополя.
Як бачимо, насправді, ситуація протилежна.
Тому по результатам наради, міська рада офіційно звернулася до Тернопільської обласної державної адміністрації з вимогою медичним працівникам Тернополя доплати, які їм обіцяла центральна влада. У міській раді переконані наші медики їх заробили і відробили.
Проблема 2. Черги на тестування для тернополян
Неодноразово тернополяни скаржились, що не можуть вчасно отримати результати тестів на коронавірус, хоча міською радою Тернополя було закуплено сучасний апарат для для досліджень зразкув на коронавірусну інфекцію. Тернополяни подекуди змушені чекати на результати тестів 3-4 дня.
Медики прозвітували, що такі випадки трапляються через завантаженість роботи Обласного лабораторного центру, де й проводяться дослідження на наявність вірусу.
Міський голова Тернополя дав доручення негайно сповістити обласний лабораторний центр, що він має першочергово обробляти тести саме тернополян. Бо саме з бюджету громади Тернополя був придбаний сучасний апарат для тестування на коронавірус. Протягом робочого дня він може обробляти до 200 тестів. Його передали обласному лабораторному центру з умовою, що він буде в першу чергу обслуговувати тернополян.
«Чому мешканці Тернополян мають 3-4 дні чекати на результати тестів. Тернопіль купив для лабораторного центру апарат для тестування, купив пробірки, купив інше обладнання. Тому центр в першу чергу має тестувати тернополян. Це питання має бути категорично поставлене перед обласним лабораторним центром. Ми готові допомагати області, але після того, як будуть зроблені тести для тернополян. Сьогодні  лабораторний центр ставить тернополян в якусь спільну чергу. Цього не має бути», – заявив Сергій Надал.