gazpostach

«Бої» через квадратні метриПонад десять років у Тернополі на вулиці Лепкого, 5 точиться квартирний скандал. Люди, котрі живуть там з 1990-х, ніяк не можуть приватизувати квадратні метри.  Ситуацію намагалися з’ясувати під час засідання сесії Тернопільської облради.  

Справа у тім, що гуртожиток за вказаною адресою  належить Тернопільському обласному музичному училищу.  Свого часу його заселяли студенти. Коли обсяг держзамовлень зменшився, керівництво закладу почало заселяти у кімнати працівників училища і не тільки. Згодом виникло питання про приватизацію квадратних метрів. Відповідне рішення навіть погодили на сесії облради. Щоправда, розпорядження підписав перший заступник голови облради Василь Деревляний, бо безпосередній керівник Віктор Овчарук тоді перебував у відпустці. Вочевидь, це і стало каменем спотикання, бо окремі депутати виявили бажання оскаржити рішення. Останні подали у прокуратуру, де відкрили кримінальне провадження та призупинили процес приватизації.

«Ми створили комісію з депутатів різних фракцій, які вирішили дати людям право на приватизацію. Але деякі депутати вважають, що це рішення не правочинне, і подали позов до прокуратури. Було відкрите кримінальне провадження. Проте станом на 30 червня воно закрите.  Відтак сьогодні не бачу причин відмовляти людям в оформленні документів на їхнє законне житло», – зауважив Василь Деревляний.

Позицію першого заступника голови облради підтримують і мешканці гуртожитку. Мовляв, паперова тяганина триває вже дуже довго.

«З 2005 року я проживаю у цьому гуртожитку. Процес переоформлення наших кімнаток у малосімейки відбувся відкрито. Люди зробили у своїх домівках ремонт, власними силами ремонтують труби у під’їзді тощо», – розповіла мешканка будинку Олеся Островська.

Проте на квадратні метри на вулиці Лепкого, 5 претендують і колишні студенти музучилища.

«Я жила у цьому гуртожитку. Але нас виселили, а натомість заселили людей, які не мали жодного стосунку до училища. Виходить, що я тепер маю знімати квартиру, а хтось може приватизувати житло у гуртожитку», – зауважила колишня студентка училища.

Також у кімнати на вулиці Лепкого, 5 мали намір поселити бійців АТО. Про це розповідають самі учасники антитерористичної операції.

«Ці кімнати пропонували нам. Я ж від імені всіх АТОвців заявляю, що ми відмовляємося від такої пропозиції. Бо в гуртожитку повинні жити студенти, а не якісь невідомі люди, які хочуть привласнити цю площу», – наголосив військовослужбовець, який відмовився називати своє ім’я.

Так і не знайшовши компромісу, депутати вирішили перенести розгляд цього питання на наступне засідання сесії облради. Проте, як зауважив заступник голови облради Любомир Крупа, правильне рішення лише одне: «Для студентів музичного училища побудувати новий гуртожиток. А людей, які проживають у цьому будинку з 1990-х років, не виселяти на вулицю, а дозволити їм приватизувати житло».

Наталя ЛУКІВ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*