gazpostach

Біля Архикатедри відкрили бронзовий довоєнний Тернопіль в мініатюрі86Вчора, 1 травня, на Великдень офіційно відкрили та освятили  бронзовий довоєнний Тернопіль в мініатюрі.

 

За основу взяли план міста 1938 року, розповів консультант проекту краєзнавець Тарас Циклиняк. Загалом над створенням макету працювало близько 30 людей.

87 – Про реалізацію проекту ми оголосили рік тому – в квітні 2015 року, з того часу почали активно працювати над створенням Тернополя в мініатюрі. За основу взяли архітектуру міста між двома війнами, зрештою, зупинилися на 1938 році, – розповів Тарас. 88– Щось комбінували, однак намагалися максимально наблизити до реальності. На макеті зображені ключові об’єкти тодішнього Тарнополя: синанога, Парафіяльний костел та костел єзуїтів, замок, приміщення залізничного вокзалу. Решту будинків відтворювали детальніше, якщо помічали на них цікаві особливості: колонади та оригінальні фасади.

– Виливали у бронзі макет львівські ливарі. До речі, дуже допоміг нам у реалізації аерознімок Тернополя 1918, який я випадково знайшов на інтернет-торгах. На його основі ще один наш активіст Антон Марчевський за декілька годин склеїв основу майбутнього макета, – зазначає Тарас Циклиняк. Відкривала макет старожил Тернополя, донька праведників народів світу Ірина Максимів та її донька, внук і правнучка.
Джерело: te.20minut.ua

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*