gazpostach

Біль від втрати не минає12005В селі Юстинівка Підгаєцького району відбулася поминальна молитва на могилі воїнів УПА, які загинули в бою з московськими військами.

Кожне суспільство виховує або героїв, або зрадників. На жаль, в українській історії завжди трапляються і перші, і другі. Різниця в тому, що героїв суттєво більше, інакше б Україна вже давно здалася на милість окупантів.

У могилі в Юстинівці поховані 22 бійці. Спочатку їх близько сотні зібралося з навколишніх сіл. Звідси вони мали вирушати в Карпати. Та, на жаль, не так сталося, як планували. Вочевидь, не обійшлося без зрадника. Москалі, дізнавшись, що біля села збираються упівці, вислали туди каральні загони. Наших хлопців попередили, але вже було пізно. Тоді вони розділились. Одній частині пощастило уникнути зустрічі з червонопогонниками, а інші загинули в нерівному бою. Про втрати москалів невідомо нічого. Вбитих і поранених вони відразу ж забрали на підводи і, оминувши село, вивезли у невідомому напрямку.

Під загрозою смерті односельці поховали своїх героїв, а вже за незалежної України насипали на цьому місці високу могилу. Минають роки, а глибокий біль від втрати синів, які самовіддано захищали право України на власне існування, не минув. Навпаки, він загострився нині, коли той самий ворог намагається загрожувати нашій державності, вбиває найкращих українських синів. Не вийшло тоді – не вийде і нині!

Михайло УХМАН

Фото автора

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*