gazpostach

Бібліографічний покажчик про Дністрянського14006До 145-річчя від дня народження визначного українського правознавця, педагога, громадсько-політичного діяча, доктора права, професора, академіка Всеукраїнської академії наук, дійсного члена Наукового товариства імені Тараса Шевченка Станіслава Севериновича Дністрянського колективом держархіву Тернопільської області підготовлено бібліографічний покажчик «Український вчений-правник Станіслав Дністрянський (1870 —1935)».

Першовідкривачем гуманітарних студій про С. Дністрянського став професор Микола Мушинка, академік НАН України, який у 1992 році упорядкував і видав зі своєю вступною статтею посібник «Академік Станіслав Дністрянський. 1870-1935: біобібліографія». У 1993 та 2007 роках саме М. Мушинка на державне зберігання нашого архіву передав унікальні документи С. Дністрянського. У 1999 році Юридичний інститут Тернопільської академії народного господарства (директор З. Гладун) спільно з облдержархівом (директор Б. Хаварівський) було проведено наукову конференцію та видано збірник доповідей «Станіслав Дністрянський — світоч української правової науки». Постать С. Дністрянського досліджували М. Мушинка, П. Стецюк, В. Возьний, З. Гладун, М. Кравчук, М. Братасюк, Є. Паньків.

Бібліографічний покажчик є своєрідним підсумком творчого шляху академіка С. Дністрянського та має на меті представити бібліографію про життя та наукову діяльність нашого знаного земляка на основі документів та матеріалів, що зберігаються у фондах Державного архіву Тернопільської області.

Бібліографічний покажчик складається з шести розділів. Для зручності користувачів подано іменний та географічний покажчики. Посібник адресований науковцям, краєзнавцям, педагогам, студентству та всім, хто захоче дізнатися більше про видатного українського науковця.

Колектив держархіву області щиро вдячний професору Миколі Мушинці за науково-пошукову допомогу, доктору філологічних наук, професору Дмитрові Бучку, доктору філологічних наук, доценту Ганні Бучко та кандидату історичних наук, доценту Петрові Гуцалу за науково-методичну допомогу, та всім, хто долучився до видання даного посібника.

 

 

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*