gazpostach

Бальцерович розповів, як поводитися з олігархами в Україні25Експерт закликав позбавити олігархів привілеїв.

Для того, щоб послабити вплив олігархів на ситуацію в Україні, треба усунути привілеї для них.

Про це в інтерв’ю ЛІГА.net заявив польський економіст і політик, представник президента України в Кабінеті міністрів Лешек Бальцерович.

“Головні проблеми відомі: необхідність стабілізації держбюджету шляхом скорочення витрат, які в Україні просто величезні. Податки, тіньова економіка. Необхідний незалежний центральний банк – думаю, там є досить сильна команда. Ми бачимо початок процесу санації банків”, – сказав він.

“Хороша економіка – це приватна економіка, приватний сектор, але в рамках, в умовах конкуренції, без привілеїв і монополій. Чим Польща відрізняється? Тим, що ми з самого початку усунули більшість монополій. І завдяки радикальній лібералізації ми не допустили вознесіння олігархів”, – заявив Бальцерович.

На питання, що робити з олігархатом, він додав: “Потрібно насамперед подивитися, де залишилися привілеї. Усунення привілеїв – правильний шлях. При цьому потрібен комплексний підхід”.

На його думку те, що олігархи тісно вплетені в політичне поле України – це результат відсутності радикальних реформ раніше.

“Але, я повторю, треба подивитися, які привілеї залишилися. Усунути ці згубні можливості – вірний шлях до перемоги над феноменом олігархії. Дуже важливо, щоб доходи в економіці складалися саме в рамках конкуренції”, – підкреслив він.

На репліку про те, що Порошенко теж олігарх, Бальцерович відповів: “Для мене приклад олігарха полягає в тому, що людина отримує великий маєток шляхом політичних зв’язків і користується цим майном. І мені здається, що ця дефініція вживається в Україні занадто широко”.

“У Польщі раніше теж говорили, що якщо хто-небудь багатий, значить, він – олігарх. Стів Джобс – олігарх? Білл Гейтс – олігарх? Люди домоглися свого статку в рамках конкуренції і завдяки своїм талантам. З іншого боку, один з найбагатших людей планети – мексиканець Карлос Слім – отримав свій стан завдяки політичним зв’язкам і монополії”, – сказав він.

“Треба усунути монополію, усувати політичні зв’язки. При цьому треба зміцнювати конкуренцію”, – додав Бальцерович.

Джерело: ukr.segodnya.ua

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*