gazpostach

Багатодітну родину напророчив … фотограф



3114Світлина відомого тернопільського фотомитця Василя Бурми стала для сім’ї Чикитів пророчою. На фестивалі «Співочого поля» він сфотографував пані Марію Чикиту тоді ще з єдиною донечкою Анею. А коли подарував знімок, то підписав: «З надією, що таких маленьких красунь свого часу буде троє».

Хотіла одного хлопчика, а народила двох дівчаток

Дізнавшись, що вагітна, пані Марія молилася, щоб у неї народився хлопчик.

«Коли ми прийшли на перше УЗД, нам відразу сказали, що це монохоріальна двійня. Лікар, почувши, що я мрію про хлопчика, не наважилася сказати, що у мене буде дві дівчинки. Тому додала, що бачить стать лише однієї дитини. Проте було зрозуміло, що час купувати рожеві візочки, – розповіла жінка. – Я плакала, але чоловік і донька кричали: «Ура!» Отак ми й виховуємо три красуні: Аню й двох близняток – Софійку і Соломійку.

Я дуже боялася, що старша донька буде ревнувати мене до менших. Проте Аня від початку дуже мені допомагала. Вона міняла їм підгузки, гралася, тому часу на ревнощі не було».

Просила маму народити ляльку

«Коли я дізналася, що мама вагітна, просила, щоб народила дівчаток. Думала, вони будуть моїми ляльками, яких можна буде заплітати, одягати.

Я навчилася заплітати «колоски» всіх видів і за 10 хвилин можу зробити зачіски сестричкам», – розповіла Аня.

Двоє дітей – безкоштовний фітнес

Пані Марія жартує, що краще народити тричі по одній дитині, аніж один раз двоє.

«Коли Бог дає двійню, він обов’язково дарує спокій. Мої дівчатка спокійно спали, гралися. Але коли малеча підросла й навчилася бігати – неможливо було обійтися без допомоги. Адже одна дитина бігла в один бік, друга – в інший.  Для мами – це безкоштовний фітнес. Проте мені допомагали чоловік і старша донечка. Тому ми легко справлялися з усіма клопотами», – продовжила щаслива мама.

Сьогодні Софійка і Соломійка навчаються у шостому класі. Вони надзвичайно відчувають одна одну. Наприклад, хочуть носити однаковий одяг, гратися однаковими іграшками.

«Дівчатка – бандуристки. Їм дуже добре грати в дуеті, адже розуміють одна одну без слів, – зауважила Марія. – Коли донечки були маленькі, дуже ображалися, якщо вчителі плутали їхні імена. Сьогодні ж навчилися використовувати схожість собі на користь. Так, готуючись до уроків, Софійка вчить історію, а Соломійка – біологію, коли викликають одну з них до дошки, йде та, котра вивчила домашнє завдання краще.

Вчителі просять мене заплітати у коси дівчат індивідуальні прикраси, або вони хоч якось відрізнялися».

Старша сестра – найкраща подруга

 Попри те, що Аня завжди тішить сестричок приємними подарунками, вони кажуть, що інколи вона суворіша, аніж батьки.

«Аня вважає, що дівчатка вже дорослі. Тому їм потрібно привчатися до самостійності. Я ж знаю, що завжди можу покластися на старшу доньку. Адже вона для близнят не просто сестра, а найкраща подруга», – зазначила пані Марія.

Сім’я Чикитів веде активний спосіб життя. Щотижня намагаються відвідувати кінну ферму, бо дівчатка обожнюють верхову їзду. Або ж катаються на велосипедах, роликах.

Тим, хто боїться стати багатодітною родиною, Марія Чикита радить не вагатися. Там, де багато дітей, завжди панує любов і щастя.

Наталя ЛУКІВ

 

 









Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*