Повідомити новину

Поширити:

14Благодатна Заліщицька земля за свою багатовікову історію зро­дила плеяду обдарованих людей, які  прославили цей край у пісні й поезії, на художньому полотні чи в музичній композиції. До таких належить і відмінник освіти України Михайло Сопилюк – автор унікального шеститомного видання про Заліщики.
З нагоди його пошанування у Заліщицькому аграрному коледжі ім. Є.Хра­пливого відбувся творчий вечір-портрет «Дослідник краю», на який завітали керівники району і міста, літератори та представники громадськості.
Михайло Васильович розповів про свою працю над багатотомним виданням: «У 1990-х роках я впер­ше прочитав працю відомого історика Петра Сіре­джука «Першовитоки». Вона мене дуже зацікавила, але тема потребувала подальшого дослідження. Тож у подальшій краєзнавчо-пошуковій роботі я опрацював багато першоджерел. Моїми вчителями і порадниками в роботі були письменник і журналіст Петро Ковальчук,  заслужений учитель України Онисій Тур, громад­ський діяч Василь Дрозд, кандидат істо­ричних наук Юрій Малєєв, поет і прозаїк Петро Мельник, краєзнавець Василь Олійник. Окремо хочу згадати талановитого літератора  Лева Тишков­ського. Після виходу моєї першої книги «Від садівничої школи – до агроколеджу», приуроченої 100-річчю зас­нування навчального зак­ладу, у районній газеті «Колос» він високу оцінив мою працю. Це був великий аванс і водночас стимул до подальших істо­ричних досліджень про місто Заліщики».
Директор агроколеджу Володимир Глова наголосив, що ми не має­мо права забувати про минуле, бо без нього не­має майбутнього. Про це власне засвідчує книга «На пере­ломі століть…», у якій йде­ться про становлення і розвиток фахового освіт­ньо­го закладу.
Свого часу на презентації цього ви­дання поет світлої пам’яті Василь Дрозд сказав: «Це – не прос­то книжки, це обширне істо­ричне полотно, вишите різнокольоровими  нитками, в узорах якого – понад сто­літній шлях навчального закладу».
«Михайло Сопилюк пок­ликаний Господом Богом як людина творча, історик і справжній хрис­тиянин, – зазначив о. Іван Сен­дзюк. – Він немов бджілка, без зайвого галасу робить добрі справи. Від усієї парафії сердечно дякуємо йому за книгу  про церкву Покрови Пре­святої Богородиці».
Ще однією гранню таланту Михайла Васильовича є любов до музики. Чверть століття він є учасником славного колективу аматор­ської народної хорової чоловічої капели «Гомін». Теплими і щирими словами винуватця дій­ства привітав художній керівник колективу Мирослав Голо­в’яник.
Швидкоплинний Дністер срібною підковою огортає наші Заліщики – перлину Тернопілля. Край чарівної природи, давніх традиції і звичаїв, батьківщина тала­новитих людей. Власне їм чудовий жит­тєпис «Заліщики: роки, події, люди» присвятили Михайло Сопилюк та Микола Ба­чинський. Ірина Галько, заступник дирек­тора школи ім. Осипа Ма­ковея підкреслила: «Ця книга – глибоке фунда­мен­тальне дослідження. У списку використаної літера­тури – понад 880 позицій використаних джерел, зіб­раних і перекладених із восьми мов».
Редактор районної газети «Колос» Оксана Дяків  зазначила: «Ці видання – літопис, справжні фоліанти, які розповідають про минувшину, вчать жити сьогоденням і дивитись у майбутнє. Усі книги Михайла Сопилюка – це реальна зброя українця. Читати і вивчати книги Ми­хайла Васильовича пот­рібно кожному, щоб не бути без­батченками і ман­кур­тами».
Голова РДА Борис Шипітка та завідувач відділу з питань освіти Надія Підгребя висловили слова подяки М.Сопилюку за вагомий доробок у вивченні історії нашого краю, а міський голова Алла Квач повідомила про рішення міськради присвоїти Михайлові Васильовичу звання «Почесного громадя­нина Заліщик».
Надія ЄМЧУК, Світлана ДУТЧАК
Фото Юрія ВІЙТИКА