23.02.2024 22:18

Повідомити про новину

Поширити:

Цьому посприяв візит у нашу область Надзвичайного та Повноважного Посла Австралії в Україні Дагласа Роберта Траппетта з представником посольства Австралії в Україні Анною Щербак. Високий гість зазначив, що він – перший представник уряду Австралії, який перебуває з візитом у Тернополі.

Дагласа Роберта Траппетта привітали голова облдержадміністрації Степан Барна, його заступник Ігор Вонс, голова обласної ради Віктор Овчарук, мер Тернополя Сергій Надал.

Степан Барна поділився своїми враженнями від минулорічного перебування в Австралії у рамках бізнес-форуму “Австралія-Україна, OzUke 2015” і висловив готовність до співпраці. Він вручив Дагласу Роберту Траппетту запрошення для участі разом з делегацією його країни у Міжнародному інвестиційному форумі, який відбудеться в Тернополі  19-20 травня.

На зустрічі було окреслено  можливі галузі для співпраці між Австралією та нашою областю. Це, зокрема, співпраця у галузі сільського господарства, промисловості, культури, освіти, туризму. До слова, для австралійського гостя у рамках візиту заплановано  екскурсію замками Тернопілля.

Також у перспективі  планується організували прес-тур для журналістів  Австралії до нашої області.  Тернопіль матиме місто-побратима, для цього, вочевидь,  буде вибрано Мельбурн або Сідней.
– Для Австралії дуже цікавою є співпраця з Україною, – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Австралії в Україні. – Що стосується туризму і культури, то австралійців цікавить не фешенебельний відпочинок, а пізнавальний, який дає нові враження і досвід. Вийшовши вранці з готелю, я насолоджувався заповзятістю рибалок на озері. Україна багата історією, і якщо задіяти більше маркетингу, то це дозволить залучити більше туристів у регіон.

Посол також зазначив, що важливою для Австралії  є співпраця у сільськогосподарському секторі економіки. Адже Україна є другим в світі експортером зернових, і це велика перспектива для  майбутньої нашої співпраці.

 Один із найбагатших людей Австралії Ендрю Форрест за останні роки вже двічі побував в Україні, і він також розглядає можливість співпраці у сільськогосподарському секторі. У найближчі два тижні  буде отримано звіт від групи австралійських фахівців щодо економічних та виробничих питань сільського господарства. Австралійські фермери готові інвестувати в Україну.

Галина ВАНДЗЕЛЯК