gazpostach

Аваков і Петренко запропонували Раді відкоригувати “закон Савченко”300025Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що “закон Савченко” не повинен поширюватися на рецидивістів.

Про це він заявив на брифінгу, передає 112.ua

“Що стосується закону, який був проголосований ВР, він створив серйозні труднощі з оперативною ситуацією на вулиці, криміногенна ситуація зі злочинами тяжкими, особливо тяжкими мала сплеск, в тому числі завдяки тому, що ці люди скоювали рецидив, це ті самі рецидивісти, значна частина з яких провела на волі не більше двох тижнів. Це теж правда. Я приблизно місяці 1,5 тому разом з міністром юстиції обговорював цю ситуацію. Ми внесли відповідну пропозицію в парламент для того, щоб відкоригувати цей законопроект у частині, що стосується рецидивістів, людей, які вчинили тяжкі злочини. Це дійсно гігантська проблема, яка перед нами стоїть”, – сказав він.

Зазначимо, що за даними Мін’юсту, цим законом скористалися близько шести тисяч чоловік. У поліції зазначили, що в Києві вже затримали 17 рецидивістів, які були звільнені за “законом Савченко”.

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада 2015 прийняла закон авторства Надії Савченко “Про внесення зміни до Кримінального кодексу щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення в строк покарання”. Неофіційна назва документа – “закон Савченко”. Закон набув чинності 24 грудня того ж року. Він передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Правоохоронні органи неоднозначно відгукуються про цей закон. Зокрема, Мін’юст очікує від Генеральної прокуратури України (ГПУ) змін до “закону Савченко”. У ГПУ також закликали народних депутатів внести зміни в так званий закон Савченко.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*