10.12.2022 07:55

Повідомити про новину

Поширити:

До найдавнішого храму

24 листопада архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон завітав в с. Збручанське Борщівського благочиння, де у храмі Перенесення мощів святителя Миколая Чудотворця звершив божественну літургію. Парафіяни вітали свого архіпастиря на церковному подвір’ї віршованими словами та за українською традицією запашним короваєм. Настоятель храму митрофорний протоієрей Віктор Засадзінський  запросив архієрея очолити святкове богослужіння і помолитися за весь український народ. Його високопреосвященству співслужили запрошене духовенство. Після відпусту архіпастир звернувся до присутніх з повчальними слова, а також привітав настоятеля отця Віктора з 35-літтям від дня народження. Владика Тихон побажав ювіляру довгих та благословенних років служіння і подарував хрест з прикрасами. На завершення владика разом з духовенством помолилися за спочилого духовного наставника о. Віктора – приснопам’ятного о. Іоана Дзюбу та попереднього настоятеля Свято-Миколаївського храму – о. Ігоря Накураша.

Церква Перенесення мощів святителя Миколая Чудотворця в с. Збручанське (14 століття, перебудована у 1611 р., відреставрована 1990)  найдавніший храм Тернопільщини та один з найстаріших у Західній Україні, пам’ятка архітектури національного значення.

У 1955 р. у зв’язку з аварійним станом церкву закрито. У 1958 р. отримано дозвіл на ремонт, на який громада витратила 27 тисяч карбованців. Поремонтовано дах та замінено ґонтове покриття на залізне. Після ремонту у церкві все ж не дозволили правити, а перетворили на склад. Кілька мішків збіжжя, символічно завезених до церкви, пролежали там до 1987 року.

До нерукотворного образу Хреста Господнього

Минулої неділі владика Тихон завітав до Бучацького Свято-Михайлівського храму, де звершив Божественну літургію. Настоятель храму протоієрей Віктор Дручок запросив правлячого архієрея очолити святкове богослужіння. Його високопреосвященству співслужили духовенство Бучацького благочиння. По завершенні літургії владика Тихон привітав усіх з воскресним днем і вручив благодійникам храму благословенні грамоти.

Нагадаємо, що біля цього храму у Бучачі напередодні престольного свята Архистратига Михаїла, під час звершення робіт по благоустрою, було знайдено у стовбурі зрізаного дерева два зображення хреста. У день свята 21 листопада духовенством було звершено освячення нерукотворних хрестів та поставлено на середині храму, щоб усі охочі могли побачити та приклонитися до унікальної знахідки.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.