gazpostach

Антон БІЛИК: «Дай, Боже, в добрий час, у добрім здоров’ї пожати і на той рік дочекати!»50003Минулої суботи в ПОП «Іванівське» Теребовлянського району відбулося уже традиційне, але за своїм настроєм і радісною атмосферою незвичайне свято «Стиглий колос», на яке місцеві хлібороби прийшли усім селом.

Відома своїми досягненнями агрофірма з Іванівки, яку очолює знатний майстер високих урожаїв – заслужений працівник сільського господарства, повний кавалер ордена «За заслуги», а віднедавна і кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня Антон Іванович Білик, з року в рік добивається вагомих урожаїв. Навіть торік у всуціль посушливий період місцеві аграрії зібрали в середньому по 93 центнери зернових з гектара, а окремі площі пшениці тут видали по 100 центнерів на круг.

Висока культура агровиробництва, котру в ПОП «Іванівське» культивують і вдосконалюють до рівня віртуозного мистецтва упродовж десятків років, заслужено отримує високе визнання і за кордоном. Скажімо, днями в Іванівці за участю представника відомої німецької фірми з виробництва  сільськогосподарської техніки і успішного фермера Міхаеля Хорша відбувся День поля. Спочатку зарубіжний гість розповідав учасникам заходу із чотирьох західноукраїнських областей про досягнення німецьких фермерів, їх технічне та комп’ютерне оснащення, ділився досвідом, а коли всі разом виїхали оглянути місцеві поля, змінився на обличчі і сказав: «У вас усе дуже добре, але є один недолік». Звісно, амбітні іванівські агрономи, не сподіваючись такого повороту розмови, відразу поцікавились: «Який?»

На що німецький фермер відповів: «На жаль, усе це – не моє…»

І таких формальних і неофіційних прикладів визнання та захоплення хліборобськими досягненнями іванівців можна назвати безліч, але сьогодні мова про уже згадуване величаве свято «Стиглий колос», яке дало старт жнивній компанії у цьому славному господарстві.

За традицією урочини спільною молитвою за участю всіх присутніх розпочав місцевий парох о. Іван Шулик, який уже тридцять років благословляє усю команду Антона Івановича на щасливі жнива. Цього року в Іванівці тільки пшениці мають до збирання 1200 гектарів, а загалом щедрий урожай дозріває на 3280 гектарах. Відтак навантаження на 1 комбайн становитиме 410 гектарів. До речі, усю техніку, а це – десятки потужних комбайнів, тракторів, автомобілів і спецтехніки, місцеві комбайнери, водії, механіки підготували своєчасно і стовідсотково.

«Дай, Боже, в добрий час, у добрім здоров’ї пожати і на той рік дочекати!» – такою мудрою прадідівською приповідкою почав свій виступ Антон Іванович. За сумлінну працю упродовж року та гідну підготовку до жнив він щиро подякував членам трудових колективів, що їх очолюють головний інженер Михайло Семен, керівник автопарку Іван Вівчар, завідуюча токовим господарством Ольга Чорномаз, бригадир будівельної бригади Іван Бохнак, та відзначив усіх грошовими преміями.

Щирі напутні слова місцевим хліборобам висловив і голова новоствореної Іванівської об’єднаної територіальної громади Руслан Шафранович, а народні хористи місцевого будинку культури під орудою Михайла Палиці та школярі-аматори порадували хліборобів зворушливою піснею і поетичним диво-словом.

Від імені сільської громади старійшині хліборобського року усього Тернопілля Антону Білику  дівчата в національних костюмах вручили символічний пшеничний сніп і запашний коровай, а отець Іван  освятив жнивну техніку і благословив усіх працівників хлібної ниви.

…Цього тижня хлібороби ПОП «Іванівське» дружно вийшли в поле і вже збирають горох на 200-гектарному полі. Види на врожай хороші. Тож, дай, Боже, аби свою головну хліборобську заповідь іванівські селяни, як завжди, виконали щасливо і щедроврожайно!

Богдан НОВОСЯДЛИЙ

Теребовлянський район

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*