28.02.2024 02:35

Повідомити про новину

Поширити:

23223155555У Тернополі відкрили меморіальну дошку військовому журналісту, який загинув у війні на Донбасі, Дмитру Лабуткіну. Її встановили на фасаді тернопільської загальноосвітньої школи №23. Поруч із нею – дошка ще одному героєві АТО, Назарію Сикліцкому. Він служив у батальйоні «Збруч», загинув у пожежі під час виконання бойового завдання.
На мітинг-реквієм прийшли понад дві сотні школярів, батьки загиблих героїв, однокласники Й учителі. Обох своїх випускників у школі пам’ятають як хороших учнів, вірних друзів та щирих патріотів. Класний керівник Назарія Сикліцкого назвала загиблих Героїв Ангелами без крил. Мовляв, і за шкільною партою, і у дорослому житті вони ніколи не відмовляли у допомозі.
Назарій у школі № 23 провчився 9 років, а Дмитро – 11. Звістка про їхню трагічну смерть шокувала усіх.
«Пригадую, 12 років тому в такий самий чудовий весняний день наш син був присутній на святі останнього дзвоника, закінчуючи цей навчальний заклад… Далі служив у Криму, після анексії півострова – не зрадив присязі, одним із останніх вийшов з окупованої території.
Він загинув як справжній Герой, бо до останнього подиху виконував свою роботу. Тому я прошу, не забувайте наших захисників. Доки ми будемо їх пам’ятати, вони будуть залишатися живими у наших серцях», – попросив тернополян батько Дмитра Лабуткіна пан Віталій.
«У мене четверо дітей. Назар і Максим – двійнята. Вони завжди були нерозлучними, все робили удвох, але повістка прийшла тільки Назару… Досі не віриться, що його немає. Нам його дуже бракує. Тому сьогодні хочу попросити усіх батьків приділяти більше уваги своїм дітям, бо для матері найбільша втрата – ховати рідну дитину», – розповіла мати Назарія Сикліцкого пані Надія.
Історія участі у війні в обох захисників різна
Дмитро Лабуткін до окупації Криму проходив службу у Севастополі, згодом служив в Одесі, після був прес-секретарем ЗСУ, збирав інформацію та фотографував усе, що відбувалося у Дебальцевому. Проте доправити відзнятий матеріал у Київ не вдалося – його БТР та колону із пораненими обстріляли вороги. Криваве відео бойовики відправили рідним військового журналіста. Вони спочатку не повірили, сподівалися, що Дмитро живий. Але інформацію  підтвердили наші волонтери.
Назарій Сикліцкий здобув професії електрогазозварника і водія, а в Збройних силах України, ще під час служби в армії, отримав звання старшого солдата. Згодом, у липні 2014 року, його призвали за мобілізацією, і він служив на Херсонщині у складі батальйону «Збруч». У село Червоний Чабан Каланчацького району Назарій прибув на завдання і мав повернутися у місце своєї дислокації ще до настання ночі, але не встиг. У той пекельний день, 1 лютого 2015 року, вирішив переночувати з побратимами. Досі версії різні, хто винен у пожежі та вибуху на складі боєприпасів. Та шестеро бійців так і не повернулися до рідного дому…
Наталя ЛУКІВ