Повідомити новину

Поширити:

Суддя Тернопільського апеляційного суду розглянув апеляційну скаргу Петра Б. на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 12 листопада 2020 року. Цією постановою чоловіка визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 183-1 КУпАП (несплата аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання) та накладено адміністративне стягнення у вигляді 120 годин суспільно корисних громадських робіт.
Відповідно до матеріалів справи, 18 липня 2017 року судовим наказом Тернопільського міськрайонного суду Петра Б. зобов’язано щомісяця сплачувати аліменти на утримання двох дітей у розмірі 1/3 частини від усіх видів доходу, але не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, до їхнього повноліття. В ході судового розгляду було встановлено, що, починаючи з вересня 2019 року чоловік періодично сплачував аліменти, однак не щомісячно і не в повному обсязі, внаслідок чого станом на 1 вересня 2020 року заборгованість перевищила 64 тис. грн. З цих причин на нього було складено протокол про адміністративне правопорушення, а у подальшому суд першої інстанції виніс постанову про накладення стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.
Не погодившись із цим рішенням, чоловік подав апеляційну скаргу та просив постанову місцевого суду скасувати у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення, стверджуючи, що, відповідно до розрахунку від 14 вересня 2020 року, розмір заборгованості становив 40 тис. грн.
Суддя Тернопільського апеляційного суду, заслухавши пояснення Петра Б. та дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що наведені в апеляційній скарзі доводи не впливають на правову кваліфікацію правопорушення і не спростували правильність висновків місцевого суду.
Стосовно доводів апелянта про меншу, ніж вказано у протоколі суму заборгованості зазначено, що новий перерахунок, який здійснено державним виконавцем вже після складання протоколу, не спростовує правильність висновків суду першої інстанції про наявність складу правопорушення, бо сукупний розмір заборгованості з аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.
З огляду на наведене, апеляційну скаргу Петра Б. залишено без задоволення, а постанову суду першої інстанції – без змін, повідомили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.
Варто наголосити, що заборговані чоловіком 40 тис. грн аліментних платежів йому все ж доведеться сплатити.
 
 
 
 
 

Теги: аліменти