gazpostach

Акції з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьмиПротягом останніх восьми років 35 жителів Тернопільської області отримали статус постраждалих від торгівлі людьми. Про це повідомив начальник управління сім’ї та молоді облдержадміністрації  Ігор Чорний 30 липня під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

«У І півріччі 2020 року до управління сім’ї та молоді облдержадміністрації звернулися двоє осіб, яким встановлено відповідний статус. Ці люди були піддані сексуальній експлуатації в Італію та ОАЄ», — повідомив Ігор Чорний.

Мінсоцполітики України у співпраці з суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, вже четвертий  рік поспіль проводить загальнонаціональну інформаційну кампанію. Цьогоріч інформаційні акції відбуваються по всій Україні. Серед основних локацій — залізничні вокзали та кінотеатри.

Під час просвітницьких акцій «Проти ДІЙ торгівлі людьми» розміщені інформаційні плакати, на екранах транслюють тематичні відеоролики. Активісти роздають листівки, буклети та спілкуються з людьми.

«30 липня у Києві діяла Всеукраїнська виставка «Очікування Vs Реальність», мета якої — підвищення рівня обізнаності наших громадян щодо потенційної небезпеки нелегального працевлаштування. Це справжні історії реальних осіб, які стали жертвами торгівлі людьми. Згодом виставку експонуватимуть в інших містах України», — розповіла  голова Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми, координатор Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігранта Марина Пасєчник.

Довідково.

Починаючи з 2000 року, за допомогою до неурядових організацій звернулося понад 16 тис. українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в подібні ситуації потрапляють чоловіки.

Основними країнами, в яких експлуатують громадян України, залишаються Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ.

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, що здійснюється з метою отримання прибутку з експлуатації чоловіків, жінок і дітей. Це також кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3-х до 15-ти років.

Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми в Україні є Міністерство соціальної політики, яке взяло на себе обов’язки формування та реалізації державної політики у цій сфері. У Тернопільській області відповідальним структурним підрозділом за координацію діяльності у сфері протидії торгівлі людьми визначено управління сім’ї та молоді обласної державної адміністрації.

Рішенням сесії обласної ради від 30.11.2016 року № 419 “Про обласну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року” прийнято та затверджено програму. На виконання заходів обласної програми протидії торгівлі людьми у 2019 році  в обласному бюджеті передбачено 70 тис. гривень.

У 2020 році виявлено 165 осіб, які постраждали від торгівлі людьми, з них Мінсоцполітики встановило статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми 99 громадянам, у 2019 році виявлено 283 особи, встановлено статус – 185 громадянам. Протягом 2012–2020 років Міністерством було встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 983 громадянам. З них 345 — це жінки, 482 — чоловіки, 84 — діти (32 хлопчики та 51 дівчинка).

Щороку в усьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. Торгівля людьми є проблемою для більшості країн світу. Дохідність цієї індустрії в світі середньорічно перевищує 150 млрд дол США (за даними Міжнародної організації праці).

Починаючи з 2000 року за допомогою до неурядових організацій звернулось понад 16 тис українців, які постраждали від торгівлі людьми. Тенденція останніх років свідчить про те, що переважно в ситуації експлуатації серед українців потрапляють чоловіки.

Проблема торгівлі людьми є глобальною й потребує комплексного підходу та злагоджених дій усіх причетних відомств до її вирішення.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*