Понад 24 млн. грн. отримали вісім районів на заходи соціально-економічного розвитку. Ці кошти є субвенцією з державного бюджету і завдяки їм цьогоріч на Тернопільщині відремонтують майже 100 об`єктів.
Зокрема, Бережанський район отримає 2,4 млн. грн. Найбільш коштовним проектом тут стане реконструкція будівлі з утепленням горищного перекриття у навчально-виховному комплексі у Куропатниках, куди спрямують 1,2 млн. грн.
Борщівському району виділено 4 млн. грн., за ці гроші планують реконструювати будинок культури у с. Королівка, провести внутрішній ремонт фельдшерсько-акушерського пункту у с. Цигани, придбати котел у школу с. Устя, здійснити ремонт теплотраси у школі с. Іване-Пусте, замінити вікна у Гермаківській та інших школах і садочках.
У Заліщицький район надійде 4 млн. грн. Усі їх спрямують на реконструкцію навчально-виховних закладів, в тому числі аграрного коледжу. Найбільше фінансування отримає школа у с.Зозулинці – 400 тис. грн.
Субвенція Козівському району становить 3,7 млн. грн. Тут зосередилися на трьох основних об’єктах: планують реконструювати частину адмінбудинку під дитячий садок – 1,2 млн. грн.; збудують каналізаційний колектор – 1,9 млн. грн.; відремонтують футбольний майданчик та встановлять тренажери – 684 тис. грн.
Зборівський район отримав – 892 тис. грн. Гроші витратять на капремонт дитсадка у с. Жабиня та спортивний майданчик у м. Зборів.
У Тернопільському районі увагу вирішили зосередити на ремонті сільських шкіл. На ці потреби матимуть 3,3 млн. грн.
На Підгаєччині кошти субвенції у розмірі 1,9 млн. грн. спрямують на ремонт опалення у районній лікарні, реконструкцію котельні у дитсадку, реконструкцію системи водовідведення та спортивний майданчик у м.Підгайці.
Чортківський район отримав 4 млн. грн. які невеликими частинами розподілить між об’єктами соціальної інфраструктури. Одну з найбільших сум – 300 тис. грн. – спрямують на ремонт музею у с. Ягільниця.
На підтримку рятувальників спрямовано майже 1 млн. гривень з обласного бюджету. Минулого тижня автопарк управління ДСНС України у Тернопільській області поповнився ще одним спецавтомобілем – пожежною автодрабиною, обладнаною на шасі RENAULT Midliner M200. Автомобіль, який раніше вірно служив французьким вогнеборцям, відтепер буде надійним помічником і для українських рятувальників та допоможе зберегти не одне людське життя.
Як наголошує голова ОДА Степан Барна, покращення технічних засобів у системі цивільного захисту – для обласної адміністрації є пріоритетом, а практику, коли десятиліттями відсутнє технічне оновлення спецслужб, що працюють на порятунок, збереження життя та здоров’я громадян, – має бути подолано. Тому в рамках децентралізації та створення територіальних громад, перед Тернопільщиною стоїть завдання відновити всі місцеві пожежні частини. Водночас важливим залишається питання модернізації існуючих технічних засобів. За словами Степана Барни, цього року відповідно до програми підтримки Державної служби надзвичайних ситуацій виділено майже 1 млн. гривень з обласного бюджету. Одночасно йде активна робота із залучення спонсорської допомоги та участі в гуманітарних проектах щодо осучаснення системи пожежної безпеки в області.
ProZorro допомогло зекономити області майже 3 млн. гривень. Завдяки тому, що наша область активно включилася в нову систему електронних закупівель, державні кошти використовуються більш ефективно, а відстежити їх рух може кожен громадянин. Згідно з аналітичними даними системи ProZorro, практично за рік часу на Тернопільщині планувалося закупити товарів та послуг на суму 43,8 млн. грн., з них вдалося зекономити 2,7 млн. грн. Від липня минулого року, станом на 22 липня нинішнього, 165 організаторів оголосили 1159 закупівель.
Опанувати роботу в новій системі допомогли 17 безкоштовних семінарів, які були проведені в області за сприяння департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА. Навчання проходили як місцеві бізнесмени, так працівники апарату та структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Нагадаємо, центральні органи виконавчої влади й великі держпідприємства всі закупівлі почали здійснювати через систему ProZorro, після того, як 1 квітня набув чинності Закон України «Про публічні закупівлі». А з 1 серпня використання електронної системи стане обов’язковим для решти державних замовників. Згідно з розпорядженням голови Тернопільської ОДА Степана Барни, здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг із використанням електронної системи ProZorro рекомендується на суму від 3 тис. гривень.
У Марійському духовному центрі «Зарваниця» сотні тисяч вірян молилися за мир в Україні. Для нашого краю проща у Зарваниці – завжди велика подія. Слово Боже та настанови мудрості можна було почути під час проповідей глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Також до прочан звернувся й глава польського католицького єпископату, Познанський архієпископ і митрополит монс. Станіслав Гондецкі. Разом з краянами та усією громадою у спільній молитві взяли участь голова Тернопільської ОДА Степан Барна та голова обласної ради Віктор Овчарук. У Зарваницю також приїхали Генеральний прокурор України Юрій Луценко, міністр культури України Євген Нищук, народні депутати від області Олег Барна, Тарас Юрик, Микола Люшняк. Серед прочан були гості з Італії, Іспанії, Португалії, Франції.
На честь воїнів, які загинули за Україну в АТО, у Зарваниці споруджено каплицю святого великомученика Юрія Переможця. Цьогоріч тут встановили купол та провели благоустрій довкола, також постійно оновлюється список героїв та вдосконалюється програмне забезпечення в електронному меморіалі.
Видовищною і захоплюючою стала традиційна молитовна хода зі свічками…
На переконання голови ОДА Степана Барни, Зарваниця – це не лише духовний центр, а й центр єднання українства не залежно від політичних переконань, об’єднань чи рухів.
Ремонту доріг – особливу увагу. Дорожнє полотно оновлюють як у невеликих населених пунктах, так і на магістралях державного значення. Ліквідація ямковості проводиться щодня – дорожники здійснюють роботи із безпеки дорожнього руху, ліквідовують колійність, просадки, напливи та інші деформації дорожнього покриття. Ліквідацію ямковості до 5 см у глибину та тріщини дорожнього покриття ремонтують ін’єкційно-струменевим методом, вагоміші пошкодження усувають гарячим асфальтобетоном, а на окремих ділянках доріг замінюють верхній шар асфальтобетону. Чіткий план ремонтів у районах області розробляли спільно з місцевою владою, адже на місцях краще орієнтуються, що є більш пріоритетним.
Серед стратегічних завдань – ремонт автошляхів Тернопіль-Дубно, Тернопіль-Львів. Їх оновлюють за європейськими технологіями – методом холодного ресайклінгу. Як стверджують у Службі автомобільних доріг в Тернопільській області, задоволення хоч і дороге, але надійне.
Водночас голова Тернопільської ОДА Степан Барна акцентує на необхідності збереження оновленого дорожнього полотна – це питання контролю, але не тільки з боку органів виконавчої влади. Дбати про наші дороги мають і представники органів місцевого самоврядування, і громадських організацій, адже це – спільна відповідальність. Усі зусилля, витрачені на ремонт доріг, будуть знівельовані, якщо їх і далі нищитимуть вантажівки. За підрахунками спеціалістів, щорічні збитки, завдані дорожньому господарству внаслідок руйнування доріг великоваговими транспортними засобами, становлять більше 2 млрд. гривень. Тому важливо не тільки ремонтувати дороги, а й правильно використовувати їх.
У Тернополі з’явиться центр, де навчатимуть порятунку життя пораненого та симуляційний центр для студентів-медиків. Це стане можливим завдяки підписанню у липні угоди між Тернопільським державним медичним університетом ім. І.Я. Горбачевського та компанією MEDline Sp.z.o.o. Обласна адміністрація в цьому проекті виступила гарантом інвестицій і надаватиме всебічне організаційне сприяння.
На першому етапі навчання з курсу першої домедичної допомоги європейського рівня пройдуть тернопільські поліцейські. Раніше в рамках цього ж проекту надавати першу невідкладну допомогу, дотримуючись стандарту НАТО, вчилися підрозділи Національної поліції, Національної гвардії, 44 артилерійської бригади. У перспективі співпраця з MEDline передбачає створення у Тернополі центру Tactical Combat Casualty Care, що спеціалізуватиметься на симуляції надання першої домедичної допомоги на полі бою для мілітаризованих структур. Для студентів-медиків створять симуляційний центр, відповідно до сучасних тенденцій ЄС. Таким чином, мобілізовані юнаки, студенти, а також представники силових структур Тернопільщини зможуть проходити підготовку в осередку, яких по всій Україні лише одиниці.