gazpostach

Акценти червня30003Оборона

Відновлення військових частин на Тернопільщині, які були занедбані впродовж останніх 10-15 років, почнеться, насамперед, у Теребовлі, далі – у Чорткові, Бережанах та Кременці. На це вже спрямовано 13 млн. грн.  Обласна адміністрація і Теребовлянська РДА зобов’язалися повністю відновити котельню й підвести комунікації, що обійдеться приблизно у 1,5 млн. грн. Казарми, штаб, їдальня, медпункт та інші об’єкти фінансуватиме Міноборони. На території частини в Теребовлі вже освятили новозбудовану капличку. У серпні-вересні тут розпочнуть активні ремонтні роботи, очікується, що військових ця частина зможе прийняти вже наприкінці цього року. Продовжується і підтримка 44-ї окремої артилерійської бригади. У червні ще 5 районів області передали для потреб бійців шефську допомогу на суму майже 50 тис. грн., у травні – на 116 тис. грн.

Економіка

За підсумками І кварталу Тернопільська область має позитивну динаміку розвитку. Серед районів у п`ятірці кращих: Тернопільський, Заліщицький, Підволочиський, Чортківський та Збаразький. У сфері промисловості за І-й квартал зростання забезпечено на 6% – цифра тішить, бо у 2015-му спостерігався спад – 7,9%. Продовжуємо демонструвати позитивне сальдо зовнішньої торгівлі: 13,5 млн. дол. «у плюсі». Децентралізація в дії – це надходження до загального фонду місцевих бюджетів. За чотири місяці цього року ми отримали 589,1 млн. грн., тоді як навесні торік ця цифра була на 47% меншою. Важливо те, що саме ці кошти залишаються в області і можуть бути спрямовані на вирішення нагальних проблем краю. Капітальні інвестиції збільшилися на 60%. Також цьогоріч нам вдалося уповільнити зростання цін на споживчі товари. Нині в області зростання цін зафіксоване на рівні 1,4%. Тоді як минулого року  ситуація була значно гіршою – вартість товарів та послуг підскочила на 20%.

Медицина

Медичні послуги на Тернопільщині повинні надавати максимально якісно. Вони мають бути доступні кожному жителю краю. На цьому постійно наголошує Степан Барна, голова Тернопільської ОДА під час робочих нарад, зустрічей у громадах, оглядів медичних об’єктів. У червні запрацювала станція швидкої допомоги у селі Струсів Теребовлянського району. З обласного бюджету для цього спрямували 320 тис. грн., сільська рада надала 80 тис. грн.  Для 8 тисяч мешканців області відкриття станції є важливим, бо тепер медики зможуть надавати їм допомогу оперативніше. До кінця 2016-го заплановано відкрити ще три станції: у Бережанському, Збаразькому та Бучацькому районах.

Туризм

Потік туристів на Тернопільщині лише за півроку збільшився на 15%. Отже, популяризація наших замків, Зарваниці, Почаєва та фестивалів – це вірна стратегія. Близько 5 млн. туристів відвідують наш край як учасники релігійно-паломницьких турів. Цього року, 16-17 липня, тільки у Зарваниці ми очікуємо понад 1 млн. прочан, традиційний фестиваль «Дзвони Лемківщини» 6-7 серпня готується прийняти 50 тисяч учасників, «Братина» цьогоріч об’єднала п’ять областей, а на Святах замків уже побували приблизно 30 тисяч гостей. Усі ці заходи є важливими тим, що поряд із промоцією Тернопільської області сприяють покращенню інфраструктури у містечках і селах, де відбуваються, а також дають додаткову можливість реалізувати свою продукцію народним умільцям ы місцевим виробникам.

Безпека

Важливо, щоб мешканці Тернопільщини почувалися захищено, а тому поліцейська станція має бути у кожній громаді, переконаний голова Тернопільської ОДА Степан Барна. У червні відкрилися ще дві з них: в Копичинцях Гусятинського та Мельниці-Подільській Борщівського районів. Від початку реформи в області відкриті також станції у Золотому Потоці (Бучацький р-н), Микулинцях (Теребовлянський р-н), Вишнівці (Збаразький р-н), Почаєві (Кременецький р-н). Загалом у рамках пілотного проекту на Тернопільщині їх планують відкрити 17.

Діти

Стартував оздоровчий сезон – 140 юних мешканців Тернопілля прийняв табір «Лісова пісня» у місті Борщів, ще 70 – «Збруч» у смт Скала-Подільська. Це – діти пільгових категорій: сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, такі, що проживають у малозабезпечених сім’ях, діти учасників АТО, а також творчі й обдаровані. Окрім того, 45 дітей, чиї батьки захищають країну на сході, відправилися у сонячну Хорватію, наступна група готується до поїздки у Польщу. На канікулах дозвілля має бути змістовним: майстер-клас із риболовлі влаштували у День захисту дітей. Ідея належить Федерації риболовного спорту та управлінню з рибнагляду в Тернопільській області.

 

Інвестиції

Підбито підсумки форуму «Тернопільщина Invest-2016» – першого в історії області заходу, який на практиці продемонстрував можливості краю. В налагодженні співпраці з ТОВ «ОСП Корпорація «ВАТРА» зацікавилися підприємці з Литовської республіки. Представники бізнесу Німеччини й Польщі практично вже готові розпочати капіталовкладення в будівництво потужного агрокомбінату в селі Яструбове Козівського району. Крім того, польських інвесторів зацікавила можливість будівництва сонячної електростанції у місті Бережани. Учасники інвест-форуму з Аджарії розглядають можливість співпраці з ТОВ «Микулинецький бровар». Кількість іноземних капіталовкладень в Тернопільщину вселяє надію – вони зросли на 1,5%, хоча впродовж останніх двох років інвестори масово виводять капітал з України. Найбільше коштів вкладено в промисловість – це близько 60%, транспорт – 18%, сільське господарство понад 12%. Обласна адміністрація зацікавлена у створенні в області нових робочих місць, тому наголошує, що кожному інвестору будуть забезпечені максимально сприятливі умови.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*