gazpostach

Агрохолдинг «МРІЯ» уже жнивує!500023Лідер сільськогосподарського виробництва агрохолдинг «МРІЯ» розпочав збір урожаю. Першим збирають озимий ріпак у Борщівському р-ні. Цьогоріч компанія планує зібрати врожай із площі майже 151 тис. га, з яких 89 тис. га відведено під ранні зернові культури.

Операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг» Віктор Кухарчук наголосив, що «майже 30% площ озимої пшениці та ярого ячменю ми засіяли розкидачем, аби розкрити весь потенціал рослини. Також використовували технології No-till, Mini-till і класичний обробіток землі. Пшениця, посіяна у південних регіонах, унаслідок спеки достигла швидше. Йдеться про частину  Чернівецької області та Борщівський район Тернопільщини, саме тому жнива розпочинаємо тут. В інших районах пшениця теж дозріла, тож через 5-6 днів почнемо молотити її і в інших районах».

Пан Віктор розповів, що для збирання урожаю «МРІЯ» задіє 83 власних і 23 найманих комбайни й приблизно  400 одиниць вантажного автотранспорту. Очищувати та зберігати зерно нового урожаю будуть на власних елеваторах «МРІЇ», загальна потужність яких становить майже 600 тис. тонн.

Уже повністю готовий до запуску насіннєвий завод агрохолдингу, добова продуктивність якого сягає 300 тонн насіннєвого матеріалу. 99% насіння пшениці й ріпаку та 95% насіння сої, які використовує «МРІЯ», – власного виробництва.

Під час нашого перебування на Борщівщині головний агроном агрохолдингу Олександр Гладун розповів, що на «блоці Борщів загальна кількість землі, яку обробляє компанія, становить 5111 га, з них на 1100 га дозріває озима  пшениця, майже 1200 га займає озимий ріпак, 800 га – ярий ячмінь та 57 га – гречка. Нині аграрії «МРІЇ»  приступили до збирання озимого ріпаку. Складні кліматичні умови ще з осені (майже повна відсутність вологи) не надто позитивно вплинули на розвиток рослин, тим не менше, маємо непоганий урожай».

Паралельно зі збиранням зернових «МРІЯ» займається підготовкою грунту під посів переважно озимих культур. Для ефективного проведення підготовчих робіт та подальшої їх сівби Агрохолдинг минулого року придбав  нову сільськогосподарську техніку. На проведення жнив та підготовку до осінньої посівної, компанія використовує залучений напередодні кредит. Скажімо, у травні «МРІЯ» поповнила робочий капітал на суму 18 млн. доларів і отримала рефінансування 9 млн. доларів кредиту, отриманого у 2015 році.

  Аліна ЖАЙВОРОНКО, студентка ТНПУ ім. В.Гнатюка

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*