Лідер Радикальної партії, народний депутат України Олег Ляшко побував на Тернопіллі. Він розпочав свій візит у нашу область з відвідин ринку у Вишнівці Збаразького району. Вишнівецькі базарування мають давні традиції. Тут можна придбати не лише промислову і продовольчу продукцію, а й поросят, курей, кроликів, корів. Власне у цьому вирі суботнього селянського ярмаркування несподівано для місцевих мешканців і покупців з’явився лідер Радикальної партії, народний депутат України Олег Ляшко.
Чому саме сюди? Та тому, що, за словами головного радикала країни, саме на ринку найбільше вирує життя народу, тут можна віч-на-віч поспілкуватися з людьми, вислухати їх проблеми. До того ж політик вважає, що окремі можновладці «тьолок» лише на Мальдівах бачать, і запевняє, що він готовий усім, чим може, допомогти селянину та його корівчині.
Чому молоко – не до смаку?
У Вишнівці Олег Ляшко був схвильований, побачивши, як один пенсіонер продає свою годувальницю. 15 років чоловік утримував корівчину. А от тепер, за його словами, змушений розлучитися з нею, бо роки вже не ті, важко обходити худобу, годувати її нічим, та й молоко нині можна продати хіба за копійки, хоча праця біля корови – нелегка.
Олег Валерійович побачив сльози не лише на очах у діда, а й його годувальниці і пообіцяв, що ініціюватиме виплати тим, хто утримує корів, хоча б по 5 тисяч гривень щорічно. Колись, зазначив політик, ми всі пили молоко від наших корів, зростали на молоці червонощокими, а тепер у пошанівку в наших депутатів тільки іноземні віскі та бренді, молоко їм – не до смаку…
Олег Ляшко поспілкувався ще з одним власником корови, багатодітним батьком. Політик вислухав, як важко утримувати худобу за повної відсутності державної підтримки та пообіцяв подарувати цій родині доїльний апарат. Запевнив: “Доїльний апарат від Ляшка у вас буде. Я хочу, щоб українців не труїли пальмовою олією, а поїли молоком. Хочу, щоб у вас і ваших дітей було нормальне майбутнє».
Зарплати та пенсії мають бути такі, щоб було за що купити шматок м’яса…
Під час відвідин м’ясного павільйону політик наголосив, що не дозволить владі заборонити продаж домашнього м’яса і молока. «Уявіть: зарізав порося і не маєш права його продати. Це – не правильно і призведе до того, що в Україні буде лише імпортне м’ясо, а селяни не матимуть заробітку. У сільських трударів має бути можливість продажу власної продукції. А м’ясний павільйон має бути забитий покупцями, а не глядачами, які прийшли подивитися на Ляшка».
Пенсіонерка Оксана Мельник зауважила, що її пенсії вистачає лише на ліки, комуналку, хоча й має субсидії. Залишаються буквально копійки на хліб, молоко. М’ясом востаннє смакувала на Пасху, переважно купує лише кістки для супу.
Мешканка одного з сіл Збаражчини попросила допомогти придбати шкільний автобус для дітей сіл Малий Кунинець та Великий Кунинець. Ще дві пенсіонерки – Ірина Мудра та Ольга Бойко – поскаржилися Олегові Ляшку на високі ціни на медикаменти, на проблеми з реалізацією медичної реформи.
Жінки розповіли, що мають високий тиск, серцеві хвороби, тож змушені постійно купувати ліки. Лікар виписав імпортні медикаменти, за них в місяць треба викласти до 500 гривень. Може, для працюючої людини це й невеликі гроші, а для пенсіонерів таке лікування є дорогим.
Чай індійський і чашка… від індійців. А де наше?
На ринку до Олега Ляшка запитань та пропозицій було хоч відбавляй. Здебільшого люди висловлювали незадоволення високими цінами та низькими зарплатами й пенсіями при чималому стажі роботи. Нардеп Ляшко пояснив, що все зміниться на краще, якщо розвивати власну економіку, давати виробникам кредити під низькі відсотки, менше імпортувати. І що найголовніше – дбати про національного виробника. Саме цього домагається його партія.
Олег Ляшко розпитував жінок, які торгували на ринку, звідки у них товар. Більшість всячини, звісно ж, привезена з-за кордону. Тоді він на прикладі терток показав, як відбувається економічний розвиток України. «Ось львівська тертка, а ось – китайська. Чим львівська гірша від китайської? А нічим, навпаки, українська – вищої якості. Купувати українське – це створювати робочі місця для українців, забезпечувати в державну казну податки. Коли ж продаємо китайське, то заробляє китайська економіка, а програють українці. Це означає, що з України виводимо мільярди доларів валюти, потім ходимо за кредитами. Олег Ляшко констатував, що на ринку у селищі Вишнівець продають переважно товари та продукти індійського, китайського чи польського виробництва. Хоча українські аналоги нічим не поступаються за якістю. Народний депутат, спілкуючись із продавцями, зауважив: «Тут продають індійські чашки. Це неймовірно! Адже цю чашку треба зробити, довезти за тридев’ять земель, щоб потім продавати на Тернопільщині. Ми що, не можемо своєї виробити? Нам не треба індійських чашок, бо це – робочі місця та зарплати для індійців. Нам потрібно, щоб працювали й отримували зарплати українці. Саме тому ми і домагаємося у парламенті ухвалення закону «Купуй українське, плати українцям».
Ідея закону, на думку Олега Ляшка, проста – створити такі умови, щоб в Україні продавали, насамперед, не імпортну продукцію, а свою, українську.
«Чому в Україні на державних підприємствах, у лікарнях та школах доволі часто ставлять імпортні вікна та двері, а не свої, вітчизняні?» – резонно запитував радикал, перебуваючи на підприємстві «Вікнарьоф» у Тернополі на вул. Поліська. Працівники розповіли гостю з Києва, що маже 300 робітників виготовляють тут продукцію, що за якістю не поступається привезеній з-за кордону, а навпаки, задовольняє вимоги найвибагливіших покупців. Але тут, хоча зарплата не мала, бракує робочих рук – українці нині надають перевагу заробіткам за кордоном. Олег Ляшко висловив сподівання, що у перспективі заробітчани знову повернуться в Україну, де буде створено належні умови для робітника, якого час поставити на постамент.
Кременець – місто молоді та спортсменів
На завершення перебування на Тернопіллі лідер Радикальної партії, народний депутат України Олег Ляшко зустрівся з освітянами й учасниками Олімпійських ігор з санного спорту у Кременецькій гуманітарно-педагогічній академії ім. Т. Шевченка. Тут головний радикал України розповів про плани власні та своєї команди, відповів на численні запитання. Він наголосив на вагомій ролі вчителів і викладачів у поступальному русі України у майбуття. Запевнив, що докладе максимум зусиль для розвитку шкільної, позашкільної освіти, адже не всі діти мають можливість навчатися за кордоном, платити за навчання в Україні, хоч і мають чималі здібності. Аналогічна ситуація і в спорті. Таланти треба підтримати, в них держава має вкладати кошти. І у спортивну інфраструктуру також.
За словами голови обласної організації Радикальної партії, депутата обласної ради Богдана Яциковського, на Тернопільщині люди раді були поспілкуватися з народним лідером, неординарною особистістю, мудрим політиком Олегом Ляшком, який іде до людей, розуміє їх, а вони підтримують його, бо він робить реальні справи. Небагато політиків користуються такою довірою та народною любов’ю. Перебуваючи на Тернопіллі, Олег Валерійович дав низку обіцянок, які обов’язково виконає, бо є людиною слова.
Галина ВАНДЗЕЛЯК