Про стан виробництва в аграрному секторі, ринок праці та легалізацію заробітної плати а також стан впровадження заходів енергозбереження йшлося під час колегії облдержадміністрації.
Збільшили посівні площі цукрового буряку
Як розповіли чиновники, найкраща ситуація у аграрному секторі. Значним досягненням є збільшення посіву цукрового буряку, а також зростання посівних площ у сільськогосподарських підприємствах на 14 тис. га.
«Таким чином ми зможемо забезпечити сировиною більшу кількість цукрових заводів і максимально запустити процес цукроваріння. Це має величезне значення для області, яке важко переоцінити. Адже завдяки цьому з’являться додаткові робочі місця для жителів краю — в сезон на цукровому заводі можуть працювати 500-600 працівників», — зазначив Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталій Луй.
Загалом протягом першого півріччя 2016 року робота в агропромисловому секторі економіки була спрямована на збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції. Валова продукція сільського господарства у розрахунку на одну особу становить 776,2 гривень. Відтак у загальнодержавному рейтингу Тернопілля займає 12 місце.
Люди бояться офіційного працевлаштування
Попри збільшення кількості робочих місць, невтішною залишаються ситуація щодо заробітної плати та офіційного працевлаштування.
Тільки 10 мільйонів українців офіційно працевлаштовані. Решта працездатного населення вважається безробітними, при цьому у центрах зайнятості вони не зареєстровані. Зокрема на Тернопільщині – один із найнижчих показників за кількістю офіційно влаштованих працівників.
«Цьогоріч суттєвих зрушень у плані легалізації робочих місць не відбулося, – зауважив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат. – У нашому регіоні – один із найнижчих рівнів офіційного працевлаштування. За перший квартал 2016 року задекларовано і виплачено зарплату 200 тисячам найманих працівників (37% населення працездатного віку), тоді як у четвертому кварталі 2015 року було 211 тисяч. Для таких невтішних показників є дві об’єктивні причини: масове скорочення бюджетників та відмова людей офіційно оформлятися на роботу в зв’язку із мобілізацією.
Щодо заробітної плати, то на Тернопільщині вона є найнижчою в Україні. Станом на 1 травня середній розмір оплати праці в області становив 3442 гривні».
Тернопільщина пасе задніх у енергоефективності
Заміна вікон і котлів, утеплення фасадів житлових будинків у Тернополі й області відбуваються мляво і без запалу з боку населення.
«Аби скоротити споживання природного газу, у цьому році котельні 8-ми бюджетних установ перевели на використання альтернативних видів палива, а саме – відходів деревини. Вартість цих проектів – 1,4 млн. грн., – розповідає начальник управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження ТОДА Василь Ясіновський. – А від початку року енергоефективні заходи допомогли зекономити нам понад 2 млн. куб. природного газу й 1,2 млн. кВт. год. електроенергії».
Утім, ці показники – низькі, порівняно з іншими областями, тому Тернопільщина посідає 23 місце в Україні з енергозберігаючих технологій, зазначають посадовці.
Наталя ЛУКІВ