Повідомити новину

Поширити:

416Найбільшу суму за час війни в Україні вдалося зібрати за допомогою військового збору, 14 млрд гривень, яку витратили на потреби національної оборони, соцзабезпечення і правоохоронну діяльність. Про це повідомляє “Сегодня”.
Податок на війну становить 1,5% від зарплати, який щомісяця платять всі українці зі своїх зарплат. Як розповіли в Мінфіні, з військового збору, за період з серпня 2014 го по квітень 2016- го, зібрали майже 14 млрд грн.
“Ці кошти, згідно з Бюджетним кодексом, були витрачені, в тому числі, на потреби національної оборони (крім робіт з мобілізаційної підготовки), соцзабезпечення, правоохоронну діяльність (забезпечення безпеки держави і цивільного захисту населення)”, – відповіли на наш офіційний запит в Мінфіні .
Відомий волонтер Віталія Дейнега розповів, що за два роки війни в Україні великі волонтерські фонди зібрали в цілому близько 300 млн грн на потреби українських військових.
“Дрібні фонди, думаю, зібрали в цілому більше. Таким чином, загальна сума, зібрана звичайними українцями для армії, – більше мільярда гривень. У числі перших, хто допомагав, був хлопець Євген: він створив комп’ютерну гру “Симулятор Януковича”. Заробив на це 200 євро і передав їх для армії. у числі перших помічників була і дівчина Діна зі зворушливою історією: у неї була онкохвороба, дівчини вже немає в живих. Незважаючи на хворобу дружини, чоловік Діни приносив гроші для допомоги армії – на цьому наполягала сама дівчина . Чимало помічників і серед пенсіонерів – деякі, як за розкладом, щомісяця приносять по 200-500 гривень “, – розповів Дейнега.
Одним з перших способів збору грошей на потреби армії став смс-сервіс “565”, за допомогою якого Міноборони закликало українців допомогти воїнам.
“Акція публічного збору благодійних пожертв на потреби ЗСУ за допомогою телефонних дзвінків і текстових повідомлень на номер 565 була завершена в жовтні 2015 го. На рахунки Міноборони від мобільних операторів за період 2014-2015 років надійшло 38,8 млн грн. Гроші були використані на матеріально-технічне забезпечення ЗСУ “, – розповів заступник начальника управління комунікацій і преси Міноборони Олександр Мотузяник.
Але бійці досі забезпечені не всім.
“Актуальні раніше тепловізори, ремонт техніки, оптика. Простіше кажучи, бійцям є з чого стріляти, а з приладами прицілювання і тепловізорами – проблеми. Наразі ми поставили 550 тепловізорів, з них третина згоріла або була вкрадена. У перерахунку на бійців виходить, що зараз є один тепловізор на 100 осіб. І це без урахування вкрадених “, – говорить Дейнега.
Нагадаємо, що Національна поліція спільно з волонтерами запустили сайт даних про ватажків “ДНР”.