gazpostach

48 відсотків звернень до ОДА – з питань соціального захистуУпродовж 2016 року до обласної державної адміністрації  надійшло 3095 звернень. Це на 352 більше, або на 11,4 відсотка, ніж у 2015 році. Про це повідомила начальник відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації Людмила Сух.

– 148 звернень, або 4,8%, – колективних. Позитивно вирішено 1329 звернень громадян (43%). Найбільша частка зареєстрованих звернень надійшла від мешканців Бучацького, Гусятинського, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернополя. Слід зазначити, що завдяки проведеним організаційним заходам суттєво зменшилася кількість повторних звернень – з 312 одиниць у 2015 році до 107 упродовж 2016 року, – зазначила Людмила Сух.

За її словами, тематична спрямованість звернень чітко відображає реагування людей на зміни, що відбуваються у суспільно-економічному житті. У цьому контексті особливістю стало значне зростання кількості звернень щодо соціального захисту (надання матеріальної допомоги та допомоги на лікування, отримання соціальних виплат і призначення субсидій) – 1531 звернення (48%). Найбільше їх надійшло від мешканців Підволочиського, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернополя.

Звернень стосовно врегулювання земельних відносин, виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції на сході України, а також розроблення та затвердження проектів землеустрою було 502 (16,2%). Найбільше ця проблема турбувала жителів Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернополя.

Проблеми житлово-комунального господарства (висока вартість житлово-комунальних послуг та ремонт місцевих доріг) хвилювали 165 скаржників (5,3%). Найбільше надійшло листів від жителів міста Тернополя.

Постійно значною є кількість звернень з питань забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, а також діяльності об’єднань громадян, релігій та міжконфесійних відносин – 136 звернень або 4,4 відсотка. Значна частка таких звернень надійшла від жителів Бучацького, Гусятинського районів та міста Тернополя.

306 звернень надійшло під час особистого прийому керівництва обласної державної адміністрації. Найбільше звертались жителі із Бучацького, Теребовлянського, Тернопільського районів та міста Тернополя.

Довідково: за звітний період до органів виконавчої влади всіх рівнів та органів місцевого самоврядування області надійшло 128069 звернень громадян, у тому числі 65002 – поштою та 63067 – під час особистих прийомів. Це на 8924 звернення, або на 7 відсотків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Позитивно вирішено  94603 звернення, або 73%.

Аліна АДАМОВИЧ