gazpostach

4 міфи про пересувні відділення УкрпоштиНовина про те, що Укрпошта продовжує запускати пересувні відділення, наробила багато галасу і, як завжди трапляється з нововведеннями, обросла чутками і міфами.

Міф 1. Відділення закриються і Укрпошта перестане працювати.

Укрпошта не може припинити роботу, якщо в населеному пункті мешкає хоча б одна людина. Цей обов’язок національного поштового оператора закріплено на  законодавчому рівні, тому всі хвилювання, що Укрпошта припинить надавати послуги, – марні. 1-2 рази на тиждень, залежно від чисельності населення, в село приїжджатиме спеціальне авто Укрпошти. Воно обладнане таким чином, щоб можна було доставляти посилки, розвозити періодику, пенсії, продавати товари першої необхідності. Також у кожній машині буде термінал 3 в 1, щоб можна було приймати картки до оплати або знімати готівку з карток, якщо виникне така потреба. Таким чином, перелік послуг, які надає Укрпошта, не тільки не скоротиться, а ще й розшириться. В точці присутності можна так само отримати всі ті ж послуги, що і у пересувному відділенні.

Міф 2. Через нові графіки пенсію не будуть доставляти вчасно.

Якщо говорити окремо про доставку соціальних виплат і пенсій, то Укрпошта – перша, хто зацікавлений доставляти їх вчасно. Справа в тому, що поштовий оператор відчитується за доставку кожної пенсії. І якщо з якоїсь причини гроші було не доставлено, пошта має їх повернути на рахунок Пенсійного фонду. Впровадження пересувних на графік доставки пенсій не вплине. Але це суттєво вплине на підвищення рівня безпеки і персоналу, і коштів, а також забезпечить комплексне обслуговування пенсіонерів: при одержанні пенсій можна буде одразу сплатити рахунки за споживі послуги, придбати товар, оформити передплату, тощо.

 Міф 3. З переходом на новий формат пошта перестане доставляти газети і журнали.

Оформлення передплати і доставка періодики – така ж послуга Укрпошти, як і решта інших послуг. Укрпошта і надалі буде доставляти газети та журнали. Оформити передплату можна буде як у точці обслуговування, так і у листонош. Придбати пресу без передплати можна буде у пересувному відділенні.

Саме зараз у розпалі передплатна кампанія на 2022 рік. Приймання передплати проводять всі поштові відділення та листоноші. Укрпошта підготувала для передплатників багато подарунків. Кожен, хто передплатив хоча б одне видання, автоматично стає учасником акції «Я люблю передплату» та отримує можливість взяти участь у розіграші, а також позмагатися за головний подарунок – пральну машину «Samsung», надіславши квитанції та абонемент про оформлену передплату. Подробиці акції можна дізнатися у листоноші або у поштовому відділенні (пересувному або ще стаціонарному), а також на офіційному сайті Укрпошті у розділі «Акції».

Міф 4. Із запуском пересувних на пошті не можна буде сплатити комунальні послуги.

Навпаки, комунальні послуги можна буде сплатити не лише готівкою, а ще й карткою, бо кожна бригада матиме автономний термінал для прийому платежів. Сама ж послуга оплати комунальних нікуди не зникає – всі, хто сплачував комунальні через Укрпошту, можуть і далі це робити. Листоноша так само зможе допомогти з оплатою – вона і принесе платіжки, і оформить оплату.

Як бачимо, міфи виявилися дійсно міфами. Така людська природа, що до всього нового ми ставимося з пересторогами. Проте в цьому випадку для хвилювань немає причин: пошта працюватиме, а в деяких селах вона буде тепер «на колесах».
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*