gazpostach

28 тонн –  на передовуИзображение 722Днями черговий гуманітарний вантаж від волонтерської  групи “Схід та Захід єдині” з Озерної Зборівського району  поїхав на Луганщину.

За словами координатора волонтерів по західному регіону Василя Конька, вщент заповнена 28-тонна фура виглядає доволі переконливо. Однак, коли бачиш, як швидко її розпаковують там, на сході в АТО, розумієш – волонтерська робота й далі конче необхідна.

На цей раз машину наповнили з допомогою волонтерів з Тернополя, Тернопільського, Зборівського, Бучацького, Шумського, Борщівського районів. Бійцям зібрали дари полів та садів області, зокрема яблука, картоплю, інші овочі та фрукти. Петро Христинич з Озерної заспонсорував хліб, Богдан Вороблевський з Збаража – цукор, Олег Крижовачук з Підволочищини та Петро Гадз з Бучаччини – яблука.

Великотонну вантажівку також наповнили продукцією переробної та харчової промисловості –  печивом, тушонками, овочевими та фруктовими консервами домашнього виробництва.

  • Якось, коли ми приїхали на передову, я побачив сльози на очах солдата, що відкрив банку домашнього салату, виготовленого і переданого на передову однією з невідомих  сільських жіночок,- каже волонтер Володимир Мосейко,- Я запитав його, чому плаче. І почув у відповідь – нас тут годують, готують супи, каші, але від цієї баночки салату повіяло домом, домашньою їжею…

 

Цьогоріч волонтери групи “Схід та Захід єдині” відправили  шість таких великих 28-тонних вантажів з Тернопілля. А загалом від них  в АТО їде 36-а гуманітарна фура. І це, не враховуючи понад 100 малих 3-5-тонних відправок, які провадять волонтери на передову по кілька разів у місяць.

На цей раз в АТО їде водій з Гусятинського району  Віктор Попіль та відомий на Тернопіллі архівіст-фотограф, волонтер Ігор Крочак. За їх словами, шлях гуманітарної допомоги на цей раз лежить з Озерної Зборівського району на Луганщину. Його розподілять по військових частинах. Традиційно смаколики волонтери з Тернопільщини намагаються відправити безпосередньо на передову – на Троїцьке, Новотроїцьке, Попасну, Кримське, Світличне.

Отець Ігор Тарнавський з церкви Пресвятої Богородиці з Цеброва освятив вантаж та побажав волонтерам щасливої дороги.

На фото:  Василь Конько, Ігор Крочак,

Віктор Попіль та Віталій Заверуха

Фото авторки

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*