Повідомити новину

Поширити:

1921Тернопільський обласний художній музей 18 травня відзначив 25-річчя. Ця комунальна установа обласної ради була створена у 1991 році на базі колишньої картинної галереї – одного з відділів краєзнавчого музею. З того часу і донині очолює художній музей Ігор Дуда.
З нагоди святкування була організована виставка «25 років музею. З нових надходжень», на якій представили твори живопису, графіки, скульптури, що надійшли до фондів музею за останні 10 років.
Привітав працівників мистецького закладу і нагородив кращих із них заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик. За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку музейної справи, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм почесними грамотами Кабінету Міністрів України відзначили заступника директора з науково-просвітньої роботи Тернопільського обласного художнього музею Ольгу Ваврик та головного бухгалтера Степанію Тепак. Окрім цього, відзнаки ОДА отримали завідувач фондів Юлія Скаковська та провідний бухгалтер Світлана Збройна.
– Сьогодні ювілей відзначає центр формування мистецтва нашого краю. Велика шана й подяка усім, хто підтримує та вдосконалює цей  рівень культури, — звернувся з вітальним словом Юрій Юрик. — Щиро бажаю працівникам музею оптимізму й наполегливості у роботі. Адже саме ви сприяєте формуванню не лише мистецьких, а й суспільно-політичних цінностей. Завдяки вам ми маємо та зберігаємо мистецький фонд, що спонукає до певних позитивних зрушень у нашому суспільстві.
Від імені обласної ради грамотами та подяками працівників художнього музею нагородив заступник голови обласної ради Любомир Крупа. Так, грамотою обласної ради відзначено старшого наукового співробітника Оксану Мацьків. Цінним подарунком (годинником) відзначено заслуги і директора художнього музею Ігоря Дуди.
– Передаю щирі вітання колективу від голови обласної ради Віктора Овчарука, усього депутатського корпусу, – наголосив пан Любомир. – 25 років для історії – небагато, водночас такий вік для музею – це час становлення та розвитку. Ваш колектив багато зробив за свою чвертьвікову історію. У вас дуже важлива місія – берегти та пропагувати наше мистецтво, історію, пам’ять та показувати новим і новим поколінням, що українська нація талановита, що Тернопільщина дала життя багатьом геніям. Це один з кроків подолання комплексу меншовартості, який роками нав’язував комуністичний режим.
Начальник управління культури облдержадміністрації Григорій Шергей зачитав повідомлення про нагородження колективу художнього музею Почесною грамотою Міністерства культури України. Він також вручив нагороди і від управління культури. Вітань і нагород того дня було ще багато. Людська увага, шана, визнання праці – це завжди приємно, це можливість озирнутися, проаналізувати пройдений шлях.
– Аж не віриться, що нам уже – 25! – каже багаторічний директор Тернопільського обласного художнього музею, заслужений працівник культури України Ігор Дуда. – Може для когось це і небагато, але якщо співвіднести мале фінансування з обсягом зробленого для області, впевнено можу сказати – мої працівники герої.
Звичайно, керівникові хотілося б, аби місцева влада спрямовувала на мистецтво більше грошей. Бо їх не вистачає на реставрацію, на придбання нових мистецьких творів… Зрештою, на елементарне. Лише два музеї в Україні – Тернопільський і Донецький – не мають власного приміщення. Наш розташований у павільйоні-прибудові до житлового будинку, а мав би бути в центрі міста, в пам’ятці архітектури, як це є в інших обласних центрах.
Але… на разі доводиться миритися з реаліями, просити Господа, щоб не було ще гірше і сподіватися на своїх колег, справжніх ентузіастів музейної справи, з якими за 25 років все ж вдалося зробити дуже багато для мистецької історії краю.
 
Тарас ВАСИЛІВ