gazpostach

17 тисяч хлопчиків та дівчаток чекають на усиновленняЦього тижня відзначали День усиновлення. Попри карантин в Україні продовжують усиновлювати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до Указу Президента України від 27.11.2008 щорічно 30 вересня в день Християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії відзначають День усиновлення, коли вшановуємо тих, хто виявив безмежну любов до дитини і взяв її в свою родину.

Усиновлення – це пріоритет та захист для дитини, яка втратила своїх батьків. В Україні на сьогодні 1 100 сімей та одиноких громадян бажають взяти на виховання в свою сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, на правах рідної дитини.

Протягом останніх 10 років усиновлено 23814 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них: громадянами України – 17659, іноземцями – 6155.

І хоча вже півроку в Україні діють карантинні обмеження, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, процес усиновлення сповільнено, але не припинено. Протягом 8 місяців поточного року в Україні було усиновлено 694 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них: громадянами України – 558, іноземцями – 136. Пріоритет національного усиновлення збережено, адже українцями всиновлено в 4 рази більше дітей, ніж іноземцями.

Водночас, ще понад 17 тисяч хлопчиків та дівчаток різного віку в переважній більшості з братами та сестрами перебувають на обліку з усиновлення, і чекають на свою люблячу родину.

Тому популяризація усиновлення, формування позитивного, толерантного ставлення до усиновлених дітей та усиновлювачів – це повсякденна і відповідальна робота міністерства, всіх місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в інтересах дитини, зазначається на сайті Міністерства соціальної політики.
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*