gazpostach

13-14 травня у Тернополі велелюдне українське родинне святоМистецький фестиваль «Співоче поле. Тернопіль», що відбуватиметься 13-14 травня у парку Національного відродження, буде приурочено до Дня матері.Ініціаторами та організаторами заходу є Ліга підприємців «Українська справа»,  міська рада Тернополя, управління культури облдержадмінстрації,  громадські організації краю.

– Фестиваль у Тернополі ми організовуємо вже вдруге, – зазначив голова оргкомітету Ігор Парій, – Нашою метою є вшанування українських матерів – берегинь наших родин та України.  У програмі – різноманітні конкурси, розваги для дорослих і дітей, спортивні змагання, концертні номери. До Тернополя завітають численні гості з інших областей  України та з-за кордону. Для них плануємо організувати туристичні подорожі Тернопіллям.

На Співочому полі та на прилеглих до нього територіях діятимуть «містечка народних майстрів», благодійні та екоярмарки, відбуватимуться майстер-класи, турнір «Шашки на лаві», змагання «Богатир Тернополя», працюватимуть павільйони закладів громадського харчування тощо.

Козаки обіцяють розгорнути і козацьку кухню, і козацьку кузню, а найвідоміші тернопільські ресторатори, кулінари, кухарі пригощатимуть тернополян ексклюзивними стравами. Уже традиційно участь у створенні кулінарних витребеньок місцевих майстрів візьме відомий український журналіст ітелеведучийКостянтин Грубич. Передбачається встановлення чергового гастрономічного рекорду України з приготування… стародавньої української страви, описаної в поемі Івана Котляревського «Енеїда».

Тут буде виставлено і ляльок-мотанок, і зброю з АТО, продемонстровано бойовий гопак, проведено козацькі забави, сімейно-родинні вікторини та конкурси. На фестивалі працюватиме «містечко майстрів народних художніх промислів», буде презентовано творчість молоді, на горіховій алеї відбудеться локація  «Малюємо свою сім’ю», біля фонтану – поліцейський квест. Від архікатедрального собору Тернополя до Співочого поля йтиме парад сімей. Свято доповнять виступи учасників Всеукраїнського творчого проекту «Мистецтво  єднає Україну», ігри, конкурси й забави. Для дітей учасників АТО безкоштовно працюватимуть атракціони. А особливої яскравостідійству додасть розмаїття вишиванок на фестивалі «Цвіт вишиванки».

За словами начальника управління культури облдержадміністрації Григорія Шергея та режисера свята Василя Кармазіна, не менш насиченою та цікавою буде культурно-мистецька програма фестивалю «Співоче поле. Тернопіль», участь у якій візьмуть дитячі творчі колективи обласного центру, відомі тернопільські й українські виконавці. Спеціальний гість фестивалю – легенда української естради Валерій Маренич. Також тривають перемовини з іншими талановитими естрадними зірками України, яких планують запросити у Тернопіль на родинне свято в травні.

Як зазначили на прес-конференції поет-пісняр Іван Кушнір та голова правління благодійного фонду «Цвіт вишиванки» Євген Філь, у рамках фестивалю «Співоче поле. Тернопіль» відбудеться й один з етапів  Всеукраїнського творчого марафону «Мистецтво єднає Україну» та щорічний дев’ятий Всеукраїнський фестиваль костюму й вишивки «Цвіт вишиванки». Заплановано продовження вишивання всесвітнього рушника. Його вишиватимуть майстри вишивки у всіх регіонах України, а опісля долучиться й діаспора з США, Канади, Австралії, Італії, інших країн світу.

Щоб зберегти інтригу, організатори масової забави не розкриваютьширокій аудиторії всі секрети й сюрпризи, які 13-14 травня чекають на тернополян і гостей обласного центру  у парку Національного відродження. Однак наголошують, що  фестиваль «Співоче поле. Тернопіль», як і всі попередні масові мистецькі заходи, що організовувала  Ліга підприємців «Українська справа», будуть підпорядковані єдиній меті: популяризації українських звичаїв і традицій.

І ще: кожна п’ята гривня, зароблена організаторами й партнерами фестивалю, буде передана тернопільським волонтерам для придбання автомобіля, на якому вони зможуть доправляти допомогу українським воїнам на передову у зону АТО.

Галина ВАНДЗЕЛЯК
Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*