gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ !14 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  297 викликів до пацієнтів, здійснили 74 госпіталізації; з них по  Тернополю обслужено 124  виклики, госпіталізовано 24 пацієнти. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за 14 жовтня  зафіксовано 19 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 7 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 14 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 23 пацієнти, 8 госпіталізовано.

14 жовтня уже традиційно було багато виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою, поганим самопочуттям та двосторонньою вірусною пневмонією. Найбільше, як завжди, викликів до хронічних хворих, на різні критичні стани й нещасні випадки. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття та в стані сильної алкогольної інтоксикації .

14 жовтня традиційно ознаменувалося й ДТП. Так, о 22.09 бригада швидкої виїжджала на вул. Микулинецьку в Тернополі, де надавала допомогу 16-річному пацієнтові, пасажирові автівки. Водійка «Део-Ланос», у якій перебував потерпілий, не впоралася із керуванням і врізалася у стовп на узбіччі дороги. Унаслідок сильного удару хлопчина отримав перелом лівої стегнової кістки та забої й після оперативно наданої медичної допомоги був шпиталізований у дитячу обласну лікарню.

Нагадаємо, що 13 жовтня теж було щедрим на ДТП. Так, о 19.01 бригада швидкої виїжджала на проспект С. Бандери, де надавала екстрену допомогу двом 15-річним дівчатам, яких  прямо на пішохідному переході збила автівка, що гнала на величезній швидкості. Унаслідок сильного удару юні пацієнтки отримали закриті черепно-мозкові травми, струс головного мозку  та численні забої. Обох потерпілих, після наданої допомоги, шпиталізовано в обласну дитячу лікарню. 13 жовтня о 6.39 бригада швидкої виїжджала на схоже ДТП, що сталося на вул. Бережанській у Тернополі. 63-річну жінку, уже за межами пішохідного переходу, збила автівка. Пацієнтка сильно травмувалася: із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, закритим переломом гомілки, забоями потерпілу, після наданої медичної допомоги,  шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

Не обійшлося 14 жовтня й без побиття. Так, о 3.25 бригада швидкої виїжджала у с. Шляхтинці, до пожежної частини, де надавала допомогу 19-річному пацієнтові, якого побили невідомі зловмисники. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, забоєм нижньої щелепи, у стані алкогольного сп’яніння потерпілого шпиталізовано в університетську лікарню.

Схожий випадок стався 14 жовтня й на вул. Протасевича, біля магазину «Христя», куди о 3.49 виїжджала бригада швидкої допомоги. На 18-річного хлопця напав невідомий і сильно вдарив його по голові. Із забійною раною потиличної ділянки голови пацієнта, після наданої допомоги, залишено на працівників поліції.

14 жовтня о 13.15 виїжджала швидка й на вул. Тролейбусну, де прямо на зупинці, на лавці лежав чоловік, якому раптово стало погано: не міг дихати, сильно боліло у грудях. Як з’ясувалося, тиждень перед цим 61-річний пацієнт упав з горіха. Медики швидкої діагностували у нього закритий перелом двох ребер та закритий лівобічний пневмоторакс… Як чоловік так довго терпів сильні болі й чому швидше не звернувся по допомогу – не зрозуміло… Після оперативно наданої медичної допомоги потерпілого шпиталізовано в університетську лікарню.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*