gazpostach

«103» ІНФОРМУЄ !11 жовтня медики швидкої допомоги по Тернопільській області обслужили  298 викликів до пацієнтів, здійснили 74 госпіталізації; з них по  Тернополю обслужено 113  викликів, госпіталізовано 30 пацієнтів. У службі швидкої допомоги Тернопільщини за  11 жовтня  зафіксовано 21 виклик до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід , госпіталізовано 14 ковідних пацієнтів. З підозрою на ковід за 11 жовтня у службу швидкої допомоги звернулося ще 22 пацієнти, 10 госпіталізовано.

11 жовтня для медиків швидкої не було спокійним. Виїжджали вони на аритмії й тахікардії, передінсультні та передінфарктні стани, маткові кровотечі та гострі порушення психіки. Уже традиційно 11 жовтня було багате на величезну кількість виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою, поганим самопочуттям та  двосторонньою вірусною пневмонією. Найбільше, як завжди, викликів до хронічних хворих, на різні критичні стани й нещасні випадки. Почастішали виклики до пацієнтів після побиття та в стані сильної алкогольної інтоксикації .

Багатим 11 жовтня було на ДТП. Так, о 14.20  бригада швидкої виїжджала на вул. Коновальця у Тернополі, де надавала допомогу 22-річному постраждалому. Унаслідок зіткнення двох автівок – «Фольцвагена» та «Шевроле» – травмувався водій другої легківки. Із закритим переломом лівого стегна, забоями, гострою реакцією на стрес пацієнта, після наданої допомоги, доставлено у травмопункт.

11 жовтня о 21.20 виїжджала бригада швидкої на трасу Бережани-Тернопіль, де сталося ще одне ДТП. Унаслідок зіткнення автівки з навантажувачем постраждала 72-річна пасажирка автівки. Із забоєм грудної клітки, гематомами обличчя потерпілу шпиталізовано у Бережанську райлікарню.

11 жовтня о 20.06 швидка виїжджала і на побутову травму, на вул. Макаренка у Тернополі. 28-річна  жінка, яка блендером збивала домашній майонез, випадково  запхала у чашу для збивання палець. Із глибокою різаною раною пальця правої руки, зупиненою кровотечею , після оперативно наданої медичної допомоги потерпілу шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

11 жовтня о 20.08 рятували медики швидкої 4-річного хлопчика на вул. Липовій у Тернополі. Зі слів матері, дитина випадково випила невелику кількість миючого засобу «Сарма». Після наданої допомоги маленького пацієнта шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.

Не обійшлося 11 жовтня й без побиття. Так, о 20.33 бригада швидкої виїжджала на вул. Київську, до 37-річного пацієнта. Чоловіка біля магазину «Флагман» побили невідомі зловмисники. Із забоями обличчя, зупиненою носовою кровотечею пацієнта, після наданої медичної допомоги, залишено на поліцію.

Нещасний випадок трапився 11 жовтня біля бару «Камелот». Медики швидкої надавали допомогу 24-річному травмованому  пацієнтові. Зі слів очевидців, чоловік випадково послизнувся, упав і вдарився головою об бетонну плитку. Унаслідок удару знепритомнів, отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку і забійні рани потиличної частини голови. Після наданої допомоги пацієнта шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

М. ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*