06.02.2023 10:40

Повідомити про новину

Поширити:

59e01e7509cd590bcba0f77f42_67c8066bВнаслідок трагічних історичних подій 1940-1980-х рр. багато релігійних споруд було закрито, а значний масив церковних документів (метричні, парафіяльні книги тощо) збереглись завдяки членам церковних комітетів.
Зазначимо, що метричні книги, церковні документи, що велися до 1939 року, є цінним джерелом інформації для вивчення історії церкви, населеного пункту нашої області та кожної сім’ї. Добрим прикладом співпраці архіву та Церкви стала передача на зберігання більше ста метричних книг церкви Різдва Христового (м.Тернопіль). У результаті книги були професійно реставровані, надалі зберігаються у відповідних умовах і доступні досліднику.
Зрозуміло, що в архіві зібрані далеко не всі документи: ще й сьогодні місцеві громади знаходять старовинні матеріали, що доповнюють інформацію про історію їхніх населених пунктів.
Державний архів Тернопільської області звертається до керівників релігійних організацій Тернопільщини з проханням документувати старовинні писемні джерела для передачі у фонди облдержархіву. Тільки разом ми зможемо створити своєрідний архів Церкви, що буде унікальним явищем для всієї України.
Адже забезпечення належних умов зберігання, реставрація, створення фонду користування цими документами – це основні завдання архівістів.
Сподіваємося на ваше розуміння та плідну співпрацю.
Контактний тел. (0352) 52-26-18.
 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.