02.03.2024 08:18

Повідомити про новину

Поширити:

13053Доцент розкаявся і «визнав помилковість вчинку»
Кадровичка теж визнала вину.
 
На початку 2016-го одне за одним посипалися викриття у хабарництві людей у білих халатах. Спочатку упіймали на гарячому начальника відділу кадрів Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні – за дві тисячі «зелених» вона обіцяла тернополянці працевлаштування на посаду маніпуляційної медсестри у згаданій лікарні. При отриманні хабаря кадровичку затримали.
Згодом у халепу втрапив доцент кафедри Тернопільського державного медичного університету ім. Горбачевського, депутат Тернопільської міської ради. За тисячу доларів він пообіцяв працевлаштувати лікарку на посаду лікаря медицини невідкладних станів комунального закладу Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Доцент теж «спалився» при отриманні грошового конверта.
У поліції ці викриття прокоментували як тотальний наступ на хабарництво і корупцію. Два наведені факти, а надто у сукупності, викликали чималий резонанс. Загалом не стало несподіванкою, що за посади треба платити, дивувала людей певна невідповідність: посада лікаря вартує тисячу доларів, а медсестри – у два рази дорожче. Ну, і як завжди, у поширених інформаціях правоохоронні органи пророкували грізне покарання для хабарників, мовляв, їм загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі.
Минув час, тож пора довідатися, чи відбулися над доцентом і кадровиком суди. З’ясувалося, що наприкінці березня та на початку квітня в обох справах Тернопільський міськрайонний суд виніс вироки, причому дуже схожі як за звинуваченням, так і за покаранням. Обох звинуватили в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави. Такий злочин карається штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
І доцент, і кадровик вину повністю визнали і розкаялися, а доцент, як записано у вироку, ще й визнав помилковість вчинку. У звинувачених проблеми із здоров’ям, добрі характеристики, що суд розцінив як пом’якшуючі обставини. Відтак обоє відбулися штрафом у 25 тисяч 500 гривень.
Ольга КУШНЕРИК