Повідомити новину

Поширити:

До співробітників Тернопільського районного управління надійшло повідомлення від чоловіка про те, що невідома особа шляхом обману заволоділа його грошима. Як з’ясували правоохоронці, заявник в одній із соцмереж побачив привабливу пропозицію про додатковий дохід онлайн. Відтак зв’язався з «роботодавцем», який запропонував йому отримувати гроші за те, що чоловік ставитиме вподобайки під відео. Проте, щоб отримувати завдання, необхідно було внести власні кошти.

Тернополянин вирішив спробувати: спочатку вислав 400 гривень і згодом йому на банківську картку повернули 800 гривень. Поступово шахрай увійшов у довіру потерпілому й почав вимагати значно більші суми. Після того, як чоловік надіслав черговий «транш», зловмисник перестав виходити з ним на зв’язок. Загалом потерпілий перерахував шахраєві майже 10 тисяч гривень, проте бажаного прибутку так не отримав. 

За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські вживають заходів щодо розкриття злочину.

Поліцейські застерігають не відгукуватись на сумнівні пропозиції легкого заробітку. У жодному разі не перераховуйте гроші на невідомі рахунки. Також застерігайте від подібних афер своїх близьких та рідних.

Якщо ви постраждали від шахраїв, не зволікайте та телефонуйте на спецлінію «102», закликають у відділі комунікації обласної поліції. Телефон Департаменту кіберполіції Національної поліції України – 0 (800)50-51-70.

Ухилення від мобілізації: скількох українців розшукують ТЦК, і де встановили «рекорд»