gazpostach

Ювілейне паломництво освітян відбулося в онлайн-форматіУ суботу, 26 вересня, в Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбулося Х ювілейне професійне паломництво працівників освітньої сфери, яке щорічно відбувається напередодні Дня працівника освіти. Через карантинні заходи, проща тривала в оновленому онлайн-форматі: всі охочі мали нагоду єднатися у молитовну спільноту за допомогою трансляції наживо. Цьогорічне паломництво під назвою «Учіть молодь жити!» приурочене 155-тій річниці з Дня народження митрополита Андрея  Шептицького, повідомляє Тернопільська ОДА.

У малій базиліці Зарваницької Матері Божої відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор Мартинюк у співслужінні адміністратора малої базиліки о м. Дмитра Квича, новопризначеного голови Комісії у справах освіти та виховання нашої архиєпархії о. Івана Зозулі та інших священників-духівників, які здійснюють служіння в закладах освіти.

У пастирському слові владика Теодор наголосив, що прибувши сьогодні до святого місця, ми прагнемо заглибитися у Божу мудрість, яка є основою правдивої, повної любові й має ім’я – Ісус Христос. Допомогою в цьому нам слугує приклад великого, праведного митрополита Андрея Шептицького. У Його молитві про Божу мудрість бачимо, що вона має стояти на першому місці в нашому житті, поведінці, вчинках і мисленні. Збагнувши цю таємницю, ми зможемо зрозуміти любов до Бога, Божу любов до нас, любов до рідних та ближніх. Адже любов є незамінним ключем у праці вчителя».

Заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Устенко подякував всім, хто організував паломництво працівників освітньої сфери.

«Проща освітян до Зарваниці – це більше, ніж традиція. На жаль, через карантинні обмеження проща не така чисельна, як кожного року. Але разом з нами в спільній молитві в онлайн-форматі єдналися сотні вірних не лише з Тернопільщини. Такі заходи дуже потрібні, і я переконаний, що всі ми повернемося додому сповнені  віри, надії, любові. Адже Зарваниця – місце сили, натхнення та особливої Божої благодаті», – зазначив Віктор Устенко.

Нагадаємо, перша професійна проща працівників освіти до Зарваниці відбулася 11 вересня 2010 року. Участь у паломництві взяли близько 4 тисячі працівників сфери освіти Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. Проща була присвячена пам’яті патріарха Йосифа Сліпого та 26-й річниці з дня його смерті.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*