gazpostach

Вони втратили кінцівки, але не втратили сили духуIMG_4178Соціальний мультимедійний проект «Переможці» офіційно відкрили в Тернополі. Усмішки, щастя та сила нескореного духу – ось що бачимо на фотографіях українських бійців АТО, які під час війни втратили кінцівки, але не втратили жаги до життя.

Фотоісторії 17-х учасників АТО й однієї жінки-волонтерки, покалічених у боях, презентувала в Тернополі телеведуча «1+1» Соломія Вітвіцька. Задум створити такі світлини виник у неї після відвідування госпіталю, куди вона  приносила солдатам щось поїсти. Там побачила красивого усміхненого хлопця – Юрія Весельського. Соломія не відразу зрозуміла, що у нього немає ноги. А коли їхала додому, задумалася, що, вийшовши з госпіталю, він зустрічатиме погляди нерозуміння. Так народився проект «Переможці», одним із героїв якого став і усміхнений Юрій.

«Мета цього проекту  – змінити ставлення суспільства до тих, хто втратив частини тіла. Ці люди є прикладом для кожного з нас, адже не втратили сили духу і продовжують боротьбу за свободу і незалежність, є справжніми переможцями у багатьох сенсах: над ворогом, над обставинами, над болем, над проблемами, над собою», – зауважила Соломія Вітвіцька.

У місто Тернопіль проект «Переможці» запросили місцеві підприємці і меценати Тарас та Ірина Демкури. Виставка відбудеться  за підтримки Центру національно-патріотичного виховання «Підкова», ТВЦ «Атріум», об’єднання Території особистого розвитку й музею старожитніх автомобілів «Ретро-кортеж».

Також вони долучилися до благодійного проекту, організувавши справжній сюрприз для місцевого бійця АТО Юрія Вовканина. Хлопцеві вручили сертифікат на спортивне протезування.

«У нас є відважні герої. Нам потрібно їм допомагати. Приклад цих хлопців – найкращий. Вони справді надихають людей», – поділився враженнями Тарас Демкура.

Додамо, що у 2016 році проект «Переможці» був презентований у різних куточках світу. Наприклад, 19 березня фотоекспозицію «Переможці» зустрічали в Торонто, 29 лютого – в Європейському парламенті в рамках «Українського тижня».  Презентація фотовиставки «Переможці» також відбулася в рамках Міжнародного військового паломництва.

В Україні наразі триває безперервний виставковий тур. «Переможців» уже побачили у Запоріжжі, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Харкові, Херсоні, Черкасах. У Тернополі проект можна буде оглянути до кінця вересня. Його презентують у музеї ретро-автомобілів «Ретро-кортеж», що на вулиці Текстильній, 28.

Віта КУКУРУЗА

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*