Повідомити новину

Поширити:

Попри світову пандемію Тернопільщина зуміла спрацювати на випередження й не допустити стрімкого розповсюдження коронавірусу. 
Вдалося уникнути перевантаження лікувальних закладів області хворими на COVID-19 й спільними зусиллями влади та громади забезпечити лікарні апаратами штучної вентиляції легень (ШВЛ), яких налічується вже понад 160.  
Про особливості ефективної боротьби з новою небезпечною недугою розповідає начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук. 
Завантаженість лікарень — 13,2%
«Щодня я дякую Богові за те, що охороняє нашу область від цього небезпечного вірусу. У нас найнижча смертність і, на щастя, немає важкохворих. В той час, як в сусідніх Чернівцях лікарні вже переповнені. По всій території Тернопільщини із загальної кількості 1000 хворих лише двоє підключені до апаратів ШВЛ», — зауважив Володимир Богайчук. 
Загалом в області заповнено 13,2% ліжко-місць закладів охорони здоров’я першої хвилі, які передбачені для надання стаціонарної медичної допомоги хворим з СOVID-19.   
Тернопільщина змінила тактику 
Критичної та неконтрольованої ситуації щодо збільшення  хворих у нас, Богу дякувати, немає завдяки й тому, що ми дещо змінили тактику лікування, наголосив Володимир Богайчук. 
«МОЗ рекомендував спочатку заповнити хворими всі обласні лікувальні заклади, а потім вже районні. Так діяли Івано-Франківськ і Чернівці, де наразі спостерігається найбільша смертність. Ми відійшли від цього шаблону та зробили по-іншому. Коли виник спалах у Монастириському районі — облаштували там тимчасовий госпіталь, обмеживши в’їзд та виїзд у місцевість, замість того, щоб госпіталізувати хворих у Тернопільську міську лікарню швидкої допомоги. Так само спрацювали й в аналогічних ситуаціях, що виникли в Почаєві та Шумську», — зазначив він. 
За словами Володимира Богайчука, надважливу роль відіграє й те, що голова облдержадміністрації Володимир Труш повністю орієнтується в ситуації й забезпечує вирішення організаційних питань. Зокрема, щодо розмитнення й доставки гуманітарного вантажу. Адже, коли кордони закриті, зробити це доволі складно. 
Всі райони отримали кошти для виплати 300% надбавки медикам
Стосовно обіцяної урядом та Президентом доплати медичним працівникам, начальник управління охорони здоров’я запевняє: всі отримають у повному обсязі. 
Загалом у Тернопільській області протягом березня було задіяно 420 медичних працівників, які надавали допомогу хворим на COVID-19. З них: 93 лікаря, 183 особи середнього медперсоналу, 95 осіб молодшого медперсоналу та ще 49 інших працівників.  
«Відбулося засідання бюджетної комісії, і головні лікарі районних медичних закладів вже отримали кошти для виплати надбавок у розмірі 300% медикам, які працювали з хворими на COVID-19. За квітень Національна служба здоров’я України починає підписувати угоди і в травні будуть профінансовані заклади, що ввійшли у першу хвилю», — зазначив Володимир Богайчук. 
Для забезпечення вирішення питання щодо виплати зазначеній категорії осіб надбавки у розмірі 300% окладу, скеровано кошти:

  • субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів у системі охорони здоров’я в сумі 5 млн 215 тис. 900 грн.
  • з місцевих бюджетів на доплати працівникам в сумі 2 млн 238 тис. 800 грн.