Повідомити новину

Поширити:

13043745_1173635262647804_7164018819666715680_nМузей лемківської культури, що розташувався на Ватряному полі на Монастирищині в урочищі Бичова, вже кілька років поспіль збирає вихідців з Лемківщини і численних туристів цього краю. Цьогоріч вхід до нього ефектно доповнили скульптури лемка та лемкині, що гостинно запрошують відвідати «Лемківське село».
За словами голови Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Олександра Венгриновича, їх встановленню передував пленер «Лемківські різьбярі», що діяв при музеї. Митці з Тернопільщини, Львівщини, Івано-Франківщини протягом місяця працювали над створенням лемківських скульптур з дерева. Господарів-лемків скульптор Богдан Коваль з м.Калуш Івано-Франківської області виготовив з липи.
Встановлення скульптур проходило урочисто: звучали короткі промови гостей свята та директора музею Михайла Тиханського, пісні  про рідні гори, про дорогу серцю Лемківщину. Традиційно провів відправу отець Анатолій Дуда.
Також  у Монастириськах відбувся другий  регіональний фестиваль-конкурс лемківської писанки. У його рамках проведено розширений майстер-клас з писанкарства. У ньому взяли участь понад сто дітей різних вікових груп. А також досвідчені писанкарки-лемкині.
На 9 червня заплановано ще один лемківський захід. У Тернополі відбудеться посвячення церкви Вознесіння Господнього, що звела лемківська громада неподалік ТАНГу. Участь в Богослужінні та освяченні візьме архієпископ та митрополит УГКЦ Василій Семенюк.
Галина ВАНДЗЕЛЯК