28.02.2024 02:28

Повідомити про новину

Поширити:

Окуповані частини Донбасу щомісяця отримують з України електроенергію на суму 140-150 млн грн, а розраховуються на 50 млн грн. Про це повідомив генеральний директор “Луганського енергетичного об’єднання” Володимир Грицай, передає Еспресо TV.
074“На неконтрольовану сторону по перетоку надходить з контрольованої території електроенергія вартістю близько 140-150 млн грн. Те, що ми там ціною величезних зусиль можемо збирати, і збираємо, це близько, 50 млн грн на місяць.
Вони надходять в “Ощадбанк” на рахунок зі спеціальним режимом використання від українських підприємств, який діє там. Плюс-мінус – буває і від 10 млн грн, а буває і 60-70 млн грн, буває 80 млн грн “вистрілить”, – сказав він.
Грицай уточнив, що на неконтрольованих територіях є ряд великих боржників, серед яких – підприємства.
“На жаль, з великих споживачів, які знаходяться на тій стороні – у “Алчевського меткомбінату” борг понад 700 млн грн, а з урахуванням штрафних санкцій – понад 900 млн грн. Наступний наш великий споживач і боржник – це “ДТЕК Свердловантрацит”, борг більше 400 млн грн”, – сказав він.
Він додав, що спроби обмежувати електропостачання в неконтрольовані Україною райони Луганської області не мали успіху.
Раніше повідомлялося, що споживачі із окупованих територій Донбасу заборгували держпідприємству “Енергоринок” 21 млрд грн.